kürdistan

kürdistan    f       t   


Saç bakımı
başlık içinde ara
benzer başlıklar
kürdistan forması
kürdistan kurulursa kürtlerin tehcir edilmesi
kürdistan bayrağı ve anlamı
türkiye kürdistan demokrat partisi
encyclopedia dramatica‘daki kürdistan başlığı
  1. baharlarına bayıldığım mezopotamya bölgesi. eğer güneydoğu toroslarının eteğinde yaşıyorsanız baharda doğadan müthiş tablolar yakalayabilirsiniz. ağaçlar, her yer yemyeşildir ama dağlardan kar vardır haala. hele güneşli günlerde bayırlara çıkıp diz boyunda olan otların arasına uzanıp beyaz şapka giymiş torosların karşısında okuma keyfi yapabilirsiniz. sessizlik, kuş ve böceklerin şarkılarına eşlik eden rüzgarda dans eden narin yemyeşil otlar eşsiz bir doygunluk veriyor insana. o anda yanında sevgilin olsa kıyamet kopsa umurunda olmaz. masmavi bir gökyüzü ve çok yavaş hareket eden bir kaç bembeyaz bulut parçası... müzik dinlemediğim anlardan bir tanesi. baharlar kürdistan‘da çok güzeldir. belki de o yüzden bahar geldiğinde nevruz bayramı kutlanır.

    tabi bunun dışında kışı sert soğuk, yazları çok sıcak geçer. nem oranı düşük olduğu için sıcağı kavurucudur. beyaz tenli iseniz hemen esmerleşirsiniz ya da bronzlaşırsınız. bir de kurdistan köy çocuklarının bakışları çok farklıdır benim için. ezilen bir bakışı vardır, samimidir, bana güven ve umut vermiştir her zaman. doğa ananın verdiği doğal bir bakışları vardır.
    (faredir fare, 02/05/2015 17:57)
ayı sözlükte yazılanlar doğru olmayabilir. site içeriği küçükler için uygun olmayabilir. sitede yazılanların sorumlusu yazarlarıdır. site içinden alıntılarda ayı sözlük kaynak olarak belirtilmelidir. ayı sözlük tüm haklarını saklı tutar. bu site ötekileştirilen bir çok bireyin daha özgürce yazabildiği bir platform olmayı amaçlar. bu sitenin, nefret suçlarını ve homofobiyi destekleyenler tarafından kullanılması sakıncalıdır.
ayı sözlük - 2011