16 mayıs 2021 kademeli normalleşme tedbirleri genelgesi

içişleri bakanlığının yayınlamış olduğu genelgedir. insanlar filistin için yürüyüş düzenlerken, turistler ellerini kollarını sallaya sallaya gezerken virüs bulaşmıyor mu? avmlerin açılmasında bir sıkıntı yok da küçük esnafın, müzisyenin çalışmasında mı problem var? saat 21'den sonra dışarı çıkmayan tek kesim gündüz mesai yapan kesim. ama bunun dışında herkes dışarıda. insanlar ev gezmelerine, parklarda buluşmaya devam ediyor. bu insanlar saat 21'de evinde olsa nolur? gündüz virüs bulaşmıyor mu? sırf yapmış olmak için yapıyorsunuz ama kötü giden her şey daha da kötü bir hale geliyor sayenizde. insanların dayanacak gücü kalmadı artık. bu iş böyle olmaz. böyle olsa yasaklar akşam 21'de başlamasına rağmen marketlerin saat 10'dan akşam 17'ye kadar açık olmasının bir mantıklı sebebi olur. bir kere ya bir kere mantıklı bir iş yapılsın dişimi kıracağım. yeter. birilerine ayrıcalık gösterip ötekilere ne yaparlarsa yapsınlar demekle olmaz. yeter.

https://www.icisleri.gov.tr/kademeli-nor...
okullar 1 hazirana kadar uzaktan eğitime devam edecekmiş. 1 hazirandan sonra okulları açmanızın yada açmamanızın bir anlamı yok. ben çocuklarımı 6 haziran'da lgs sınavına sokuyorum. *

iki senedir turizm bahanesiyle eğitimi bitirdiniz. gerçi kendiniz de söylemiştiniz bize cahil kesim oy veriyor, okuyan kesim oy vermiyor diye. bu doğrultuda kuran kurslarını hiç kapatmadınız ama okulları da açmadınız. emellerinize ulaştınız. tebrikler.
yine saçma kararlarla dolu bir başka genelge.
konuyu açan arkadaşa tümüyle katılıyorum, iyice alıştılar saat 21.00 den sonra milleti eve tıkmaya. adam zaten tüm gün çalışıyor, akşam da yemeğini vs halledip, çıkıp bir yürüyüş bile yapamıyor.
bakalım nereye kadar gidecek bu böyle.
şartlı tahliye olduğumuz genelgedir
tam kapanma
israil protesto eylemlerine katılanları,
beşiktaş şampiyonluk kutlaması yapanları
çalışanları hiç etkilememişti.

kademeli normalleşme yine büyük bir komedi olacak bekliyoruz.
gerçekten çok merak ediyorum, bu kararlara tek bir kişi (malum kişi dışında) öyle, böyle olsun diyerek mi, karar veriyor?
çok ilginç bir yasak daha var;
şehirler arası yolculuk yapmak istiyorsun, özel araban var, gidemiyorsun.
ama en az 50-60 kişinin olduğu toplu taşımayla gidebiliyorsun...
bilim kurulu üyesi prof. dr. pınar okyay bu açılmayla ilgili görüş bildirmediklerini söylemiş fatih altaylı'ya.

iktidarın halkın üzerindeki baskı aracına dönüştü bu süreç. 19 mayıs mı kutlanacak? hop genelgeyle yasakla. israil mi lanetlenecek? gel gardaşım meydan senin.