25 kasım 2012 lezbiyen mallory owens'a saldırı

23 yaşındaki mallory owens kız arkadaşının ailesiyle birlikte şükran günü’nü kutlayacaktı. ancak orada olanlar festivalden başka her şeydi. yahoo! ya göre mallory’e kız arkadaşının abisi travis hawkins jr. (18) saldırmış ve diğer birçok hasarla birlikte beyin kanaması, kırılmış elmacık kemikleri, kırık burun ve kafatasında kırık ve çatlaklara yol açmış.

travis hawkins jr. tutuklanıp ikinci derece saldırıdan yargılandı. ancak owens ailesi ve yakınları travis’in nefret suçundan yargılanmasını istiyor. sonia mason, red carpet’in pensacola’nın sahibi, facebookta justice for mallory (mallory için adalet) isimli bir grup kurarak haberin yayılmasını sağladı. bunun sayesinde amerika çapında tepkiler yayılmaya başladı.

bunun yanında change.org sitesinde mobile county savcısı ashley rich’i adalete davet eden bir imza kampanyası da başlatıldı.

ancak medyanın bu olayı haber yapması dört gün aldı, diyor raven. facebook sayfalarında yapılan çağrılar ve isteklerden sonra yerel haber istasyonu wkrg saldırıyı haberlere taşıdı.

kaos gl

oy verelim : http://www.change.org/petitions/mobile-county-alabama-prosecutor-bring-travis-hawkins-jr-to-justice