3 ekim 2012 türkiye nin suriye yi bombalaması

link aparatında şu an bir sorun var sanırım. bu yüzden haber sitelerinden bir link koyamadım.ama an itibariyle sanal alemi çalkalayan olaydır.
ben yorum yapmak için biraz beklemek istiyorum.çünkü henüz doğruluğu konusunda emin değilim. ( bakanlıktan açıklama gelmesine rağmen)
türkiye'nin o sıcak bölgeye çekilmek istenmesi için yapılmış bir harekettir.* umarım daha fazla sürmez bu karşılıklı atışmalar.
büyük ortadoğu projesinin adım adım uygumasıdır.* zamanında bu görüyü banu avarın belgeselinde izlemiştim. buradan anlaşılan şudur: amerikada politika ne olursa olsun, kim başa gelirse gelsin ideallerden vazgeçilmez. malesef ülkemizde de yıllardır devlete hınçlı kişiler tarafından ayrıştırılmak ve idealleri meçhul bir geleceğe sürüklenmektir. bu senaryo 90 larda da ırakta yaşanmıştı. hatta o günden bu güne hep 1 koyup 3 alıyoruz!

(bkz: 3ün 1i)

34 suriyeli kardeşimizin öldürüldüğü saldırıdır.başbakan nihayet beklenen açıklamayı yapmış ve savaş istemediklerini açıklamıştır.iyi de etmiştir.bordo klavyelileri ve savaş çığırtkanları üzmüş savaş karşıtlarını da sevindirmiştir.

http://haber.gazetevatan.com/font-color%...
gelecekteki yavru vatanımıza ihanet edişimizdir.

(bkz: sonra bir bakıyorum her yer suriyeli)