araplardan nefret etme sebepleri

bir çok sebepten bence en önemlisi medeniyetten bihaber olmalarıdır
arap kültüründen nefret edilebilir ama bir kişiden sırf arap diye nefret edemem şahsen. belki o da arap olmasına rağmen arap kültürünü sevmiyor olabilir. duyar kasmaya çalışmıyorum çünkü eskiden ben de aynı düşünüyordum. taa ki kişiliğimi umursamadan sırf türkiye den geldiğim için bana antisempati besleyen biriyle karşılaşana kadar. sonra anladım.
bağırarak konuşmaları,
benimsedikleri islam virüsü nedeniyle gittikleri her yerde metastaz yapmaları(kendilerinden olmayanı dışlama ve kendine benzetmeye çalışma),
bir insan gördüklerinde öküzün trene baktığı gibi gözlerini ayırmadan bakmaları (hiç karşıdaki rahatsız olur mu diye düşünmüyorlar),
görgüsüz olmaları,
...
örnekler çoğaltılabilir, yaptığım bir genelleme ama arapların çoğu böyle, muhtemelen üstte bir yazarın da belirttiği gibi kültürleriyle alakalı. zaten burada araplardan arap olduğu için nefret etmiyoruz. yaptıkları uygunsuz davranışlar onlar hakkında kötü düşünmemize sebep oluyor.
normalde kişilere önyargılı bir kişi değilim. bir arapla tanışsam birebir görüşmelerimde sıkıntı yaşatmam ırkçılık yapmam birey gibi davranırım. ancak arap toplumu ve arap kültürüne çok büyük önyargım ve nefretim var bu da genellikle ikiyüzlülüklerinden dolayıdır.
grup şeklinde aylak aylak dolaşıp genç kızları taciz etmeleri, çarşıdaki pazardaki ürünleri ihtiyacı olmadığı halde talan etmeleri; fazlasını çöpe atmaları, sokakta yüksek sesle konuşmaları ve de çok pişkin olmaları. suriyelilerin yoğun olduğu bir yerde oturuyorum gözlemlerim bu şekilde. maalesef genelleme yapmak zorunda kaldım. iyi insanlar her ırkta var illa ki.
konu hakkında yeterince şey söylenmiş. doğuştan gelen veya kişinin elinde olmayan nedenlerle kendisinde var olan herhangi bir şeyden dolayı o insandan nefret etmek belki de en büyük, en saf nefret nedenidir. asıl nefret edilmesi gereken insanlar bunlardır. araplardan nefret ediyorum diyen çoğu kişinin bir arap bireyle yapmış olduğu ortalama bir paylaşım bile yoktur muhtemelen. arap kültürünü sevmeyebilirsin, arap coğrafyasını sevmeyebilirsin ya da tanımış olduğun bir arabı sevmeyebilirsin. ancak bu, tüm araplar üzerinde bir klişe oluşturup, bu klişe üzerinden hepsini değerlendirme hakkını sana vermez.
nefret etmek için sevgiden daha fazla çaba ve efor gösterilmesi gerekmektedir. nefret sahiplerine bu konuda başarılar dilenmelidir.
(bkz:ırkçı insanlardan nefret etmek için sebepler)

büyük ihtimalle yüksek miktarda homofobiklik transfobiklik kadın düşmanlığı etnik aşağılanma vs gibi sorunlarla karşı karşıya kalan kullanıcıları olan sözlükte açılabilmiş hayret verici başlık. ahmet'ten mehmet'ten hasan'dan hoşlanmıyor olabilirsiniz zeynep'in yaptığı şeyler rezil olabilir ama tutup bireylerin durumlarını büyük aidiyetlere yükleyemezsiniz; yüklüyorsanız "tüm eşcinsellerin aidsli olması", "tüm yaşlıların çocuk tecavüzcüsü olması", "tüm müslümanların katil olması" gibi başlıklar da açmanız gerekiyor. hodri meydan nefretinizde boğulun.
yine birileri ırkçılık diyecek ama, arap arabı zevmezken ben niye arabı seveyim?