ari aster

(bkz:hereditary ) ve (bkz: midsommar ) gibi çok seviğim standardın dışında bir işleyişe sahip olan korku filmlerinin yönetmenidir.

her iki filminde de, artık klasik hale gelmiş (bkz:jump scare) olarak adlandırılan ani bir değişikliğe dayanarak korkutma tekniği üzerine kurulu olmayan , yavaş ilerleyen hikayeye rağmen gerilmenize ve içinizin ürpermesine yol açan, ve bu tedirdinliği/korkuyu/ürpertiyi sahnenin içeriği, müzikler ve güzel bir prodüksüyonla üretilmiş daha sansürsüz korku sahneleriyle size yaşatan bir işleyişi var.

filmleri vakit geçsin diye izleyenlerin değil de , teknik ve sanatsal içeriklerini anlamaya çalışan kişilerin daha çok seveceği bir yönetmen. çünkü az çok ilk kategorideki insanların "bu ne biçim korku filmi ya? yarım saat geçti bir şey olmadı." diyerek filmi bırakacağına emin gibiyim.

üçüncü uzun metraj filmi (bkz:disappointment blvd.) olacakmış. film hakkında ne yazık ki şimdilik çok detay yok ancak türünün yine korku olacağını okumuştum. ve başrolünde joker filmi ile oscar ödülü kazanan oyuncu (bkz:joaquin phoenix) olacakmış. filmin slogan niteliğindeki açıklaması da “tüm zamanların en başarılı girişimcilerinden birinin uzun yıllara yayılan hikâyesinin samimi bir portresi”. bu açıklamadan nasıl bir korku hikayesi çıkacağının uyandırdığı merak film için daha fazla heyecanlanmama yol açıyor.