aşı olmayanların ötekileştirilmesi

aşı olanlar tarafından aşı olmayanlara karşı bir nefret oluşuyor gibi. kamu hizmetlerinden yararlanmasınlar, seyahat etmesinler diyenini mi ararsın, aşılı değildir kolluğu taksın diyenini mi? cahillik ile bağdaştıranlar da cabası. benim anlamadığım aşılı insanlar neden aşısız insanlardan rahatsız oluyor ki? madem kendine bir koruma kalkanı edindin, rahat ol işte. sana bulaşmayacak. ama bulaşıp bulaşmadığının bile bir kesinliği yok. muhtemelen de bunun hazımsızlığı. çok cılız bir şekilde; yakalanınca hafif atlatıyorsun diye bir ses duyuluyor. dışında kesinlik içeren bir veri yok maalesef. benimse en büyük silahım sevgili bakanımız koca'nın dediği gibi yakalanmamak.
+1'imle katıldığım mükemmel ötekileştirme. kendime edindiğim koruma kalkanı tüm ülkedeki vaka oranının düşmesini ve yoğun bakımların boş kalmasını sağlamıyor. bir kapanma daha görürsem aşı olmadığını bildiğim herkesle ama herkesle iletişimimi keseceğim. ciddiyim.

aşı karşıtlığının düz dünyacılıktan hiçbir farkı yok amk ya. boş zamanlarında sikik youtuber tayfanın komplo teorisi videolarına dalan dalyaraklar sosyal hayatta bunları bilimsel makalelermişçesine ballandıra ballandıra anlatıyor ya deliriyorum artık. sizin ölmüşlerinizi s*keyim ya. kedim sizden daha akıllı amın feryatları.

sövdüm rahatladım yemin ederim.
3 ay önce covid'e yakalandım ve hastalığı atlattım. mantıken şu an covid'e bağışıklığım var. açıkçası aşı olmak istemiyorum bundan dolayı ancak kısıtlamalar gelecek dendiği için olacağım galiba.
insanlar başkası sadece kendi götünü kurtarma derdinde diye neden binlerce insanın ölmesine sessiz kalsın.haklı bir sebebi olmadığı halde aşı olmaktan kaçanların anlayışla karşılanmayı beklememesi lazım.
ha a.k. tüm dünyanın kırıldığı bir pandemide, herkes birleşti sana aşı yapmak için büyük bir oyunun içinde.
kesinlikle mecbur tutulmasına karşıyım, aşı olursun, olmazsın veya neye inanıyorsun beni hiç ilgilendirmez ama aşının toplum bağışıklığına artı etkisi, hastalık dönemini daha hafif geçirmendeki rolü vs bu kadar belliyken inandığın komplo teorileri yüzünden aşı olmayıp diğerleri için ekstra bir risk teşkil ediyorsan biraz ayrıştırılman çok doğal.
bunları zorla aşılıcan ama yannışlıkla ağızlarına batırcan ahahahahaha
embesiller hepsi abimden biliyorum.