aşk istiyorum deyip piç erkeklere gönül veren gayin dramı

kendi içinde çelişki yaşayan, söylediği sözlerin onda dokuzu yalan olan söz konusu kişinin, ortamlarda sürekli güya aşk, sevgi, şefkat ve sadakat istediğini dile getirmesi ancak sonunu bile bile ömrünü, piç, serseri ve kadir bilmez erkeklerin yatağında harcaması durumudur. belki sevgi istediğini belirtmesi, onun ilişkilere seks odaklı baktığını gizlemek için kullandığı bir maskedir. zaten bu yüzden yalancıdır ve çelişki doludur.

beyan ettiğinin aksine onu ne bir romantik ne de bir duygusal erkek etkiler. bir erkeğin piçliğine tav olur. beyefendilikten tiksinir. hiçbir şekilde duygusal olmayan, bir ilişki düşünmeyen, seks düşkünü erkekleri çekici bulur. canının yakılmasından, aşağılanmaktan hoşlanır. ne yazık ki toplum, terbiyeli ve efendi erkekleri zayıf olarak görmekte, efeleri, kabadayıları, zorbaları da asıl erkek olarak görmekte. ne kadar cinsiyetçi ve ataerkil kafada olduğumuz açık. bu ataerkil kafanın eşcinsel bünyelere sıçraması da tuhaf bir şey. üstelik onlar da duygusal, sakin ve efendi tipleri zayıf olarak görüp, zorba erkekleri baş tacı edip, onları övüyorlar. avrupa toplumlarında erkeklere rol biçme yok, zorbalık, kabadayılık, sert olmak onların erkeklik algısında yer almıyor. belki de bu yüzden bizden ileriler.

neyse işte, bu tür tipler acı çekmekten hoşlanırlar, bir söyledikleri bir söylediklerini tutmaz, bipolar bozuklukları olabilir. bozuk para gibi harcanmak isterler. insanlık anlayışları yozlaşmıştır. sevgiye değil aşağılanmaya karşılık verip tav olurlar.

bir de bu erkeklerin, kendilerini aşağılık ve değersiz hissettirecek erkeklere ilgi duymalarının altında yatan bir neden de geçmişlerindeki akran zorbalığı travmaları olabilir. zorbalık görmeye alışmış kişiler, okul çağlarında kendilerini ezen tiplerden hoşlanmaya başlarlar ve ilgileri onlara kayar. değersizlik hissini üzerlerinden atamamış bireyler ezilmeye bağımlı hale gelmiş olabilir. okul döneminde zorbalığa uğramış biriyim ben de, ancak kendimi bir birey olarak yetiştirmeyi başardım neyse ki.