bedelli askerlik 18 000 tl

bugün açıklanan tarife.

yaşınız min. 28 ise ve 18.000-tl"niz varsa bedelliden faydalanabiliyorsunuz. gene mi zengine talih güldü gene mi fakire askerlik yolları göründü dedirtti. ancak parası olmayan da faizle kredi çekip 1000 sene askerlik borçlanması ödeyebilir tabi.
kredi kartıyla ödenirse hatırı sayılır bir parapuan bırakacaktır.
20 bin tlnın altında tutulması, bütçe deliğinin feci düzeyde olduğunun ve kapatılması için duyulan aciliyetin göstergesidir.

(bkz: parayla vicdani ret)
sürümden kazanacaklar belli ki. hem ucuz hem de yaş gayet düşük. hükümetin cebe indirdiklerini telafi etme çabası. yada yeni isimleri zengin edeceğiz. hadi inşallah, maşallah. hayırlı olsun. zaten bu ülke için ölmeye değmez.
hayatımın bir yılının kefaret bedelini 18 000 tl olarak belirlemiş düzenleme. bittabi faydalanmayı düşünüyorum.

her ne kadar kendi açımdan değerlendirmem gereken bir fırsat olarak görsem de, ülke durumunun vehametini göstermesi açısından üzücü olarak değerlendirdiğim, sözleşmeli askerlik düzenlemesi ile birlikte gelen bedelli askerlik düzenlemesi akla şunu getiriyor:

"... cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. ..." (bkz: atatürk'ün gençliğe hitabesi)
çevremdeki yankılarına bakılacak olursa fazlasıyla ilgi gören düzenleme. meğer birçok kişi her an yasa çıkabilir diye bir süredir kenara üç beş atıyormuş, krediler çoktan çekilmiş. bir ben gafil avlanmışım.