beş tl borç istenmeyecek sözlük yazarları listesi

benim listem ve sebeplerim şu şekildedir;

özdemir - (romanlardan karakter örnekleri ve psikoloğunun uzman görüşlerini birleştirerek borcun insan ilişkileri üzerindeki kötü etkisini uzun uzun anlatır sorduğunuza pişman olursunuz)

gamlı baykuş - (ikiletmeden verir ama geri istemeye utanır. gider başkasına der paramı vermiyor falan... gerer insanı)

ayimsi - (üstümde yok ama dur ben sana ayarlıycam bir yerlerden bana ıban at der sonra ses seda çıkmaz)

actual proof - (parayı vermeyeceği gibi bide sizi sigaraya puroya at yarışında alıştırır. gider annenizi babanızı döversiniz)

myjudas - (borçlar hukukuna göre senetsiz sepetsiz para vermek legal değil der senetle verir tahsilat günü gelmeden de profilinizi beğeni yağmuruna tutar. gözünüzü korkutur)

xalocum - (benim anna madrigalden alacağım var gel gidip dövüp alalım. sana helalinden on tl vericem der. bizim kimsede paramız kalmamıştır falan der. başınıza iş açar)

kamyoncu - (zaten isteyemezsiniz)
ben o borç verdiğim parayı anna madrigal adlı yazarımsıdan yıllardır tahsil edebilmiş değilim. bugün değil yarın diye diye yıllar geçiverdi. sevgili benim de söyleyeceklerim var o parayı alalım sözlüğü üzerine yapıcam söz.
pardon da haksız mıyım? fyodor pavloviç üç bin ruble yüzünden evladı tarafından öldürülmedi mi?
hem psikoloğum da her seansta der. dost ile ye iç alışveriş yapma.
edit: gerçi pardon psikoloğum arkadaşlarınla bir daha yatma diyor ama aynı kapıya çıkar bence. yine sorarım. bu konuyu hiç konuşmadık ama böyle şeylere zırnık koklatmam zaten.
edit2: ay dikkatimi çekti herkese laf sokmuş kendinden ve borçlar hukukuna nasıl baktığından hiç bahsetmemiş.
benim de söyleyeceklerim var:
(bkz:sage)

borç istemeyi de borç vermeyi de hiç bir zaman sevmedim. hayatımda ilk kez covid döneminde borç almak zorunda kaldım, aylardır geri ödüyorum. ayağını yorganına göre uzatacaksın kardeşim.
ay resmen hakkım yenmiş burada. evet, üzerimde nakit taşımadığım doğrudur ama beş tl için bu denli kıvıracak kadar da cimri değilim. on tl olsa neyse. *
cebimde çok para olmaz ama kardeşlerimle paylaşırım başı sıkışanla paraya kıymet vermem yaşıtlar ev araba aldı hep ama benim gözüm yok
bu arada yazmadım onu unuttum araba benim üzerime değil işimden dolayı
ben veririm aşklarıma nolacak, zaten zenginim