beyoğlu'nda trans bir kadına tuz ruhu ile saldırı

beyoğlu'nda suriyeli mülteci olan trans bir kadının yüzüne tuz ruhu atıldı. yanık tedavisi yapılan hastane bulunamadığı için gözlerinde görme kaybı olduğu belirtiliyor.

https://twitter.com/leblebi_demir/status...

https://kaosgl.org/haber/beyoglu-nda-tra...

https://www.evrensel.net/haber/427758/be...
hep derim: 'geleneğimizde böyle bir şey yok' diyen insanlar bok yesinler.
aklım almıyor, bir insan bunu nasıl yapabilme gücüne sahip olabilir ya. bu nasıl bir vicdan, nasıl bir insanlık? twitter’daki yapılan yorumları okudum bir kez daha tiksindim bu ülkeden. potansiyel katil, şiddet yanlısı tiplerle çevrili etrafımız ve şans eseri yaşıyoruz. bazılarımızın ya yaşamı ya da yaşama umudu çoktan alındı.
saldırgan eski sevgilisi çıkmış. istanbul'daki yanık üniteleri dolu olduğu için kocaeli'ye sevk edilmiş.

http://www.pembehayat.org/haberler/detay...

trans ve mülteci olması nedeniyle katmerli bir nefret söylemine maruz kalmış durumda sosyal medyada- başka zaman kadına şiddete hayır diyen bir kısım kadın da bu nefret söylemine destek vermiş durumda.

cinayetle sonuçlanmış ve zamanında nefret söylemi hedefi olan ve sonradan da unutulan başka bir trajedi için (bkz:hande kader)
bundan böyle ortamlarda sinmeyeceğim, transeksüellerin ve travestilerin haklarını sonuna kadar savunacağım. uğrunda mücadele edilecek bu kadar çok anlamlı şey varken, hayatın anlamsız olduğunu düşünerek ergenliğe devam etmenin mantığı yok.
en az bu olay kadar dehset verici olansa bu konunun medyada yer bulmamasıdır.
kurbanın bir gözünde oluşan görme kaybının devam eden tedavi masraflarını karşılamak amacıyla dayanışma amaçlı bir etkinlik var.

11 nisan pazar saat 15:00'te zoom üzerinden gerçekleşecek. detaylar aşağıdaki linkte.

https://bantmag.com/trans-kadin-asyayla-...