çay house

kendi açıklamalarını şöyle yapmışlar: "islamiyetin akıl, kalp ve günlük hayatımıza yerleşmesi ve insanların ahiret inancı konusunda daha da bilinçlenip, dünya ve dünya sonrası hayatta mutluluğu yakalayıp hiç kaybetmemesi emeli ile yola çıkan bir kuruluştur çay house..."

sloganları: "içiyorsak sebebi var"

http://www.youtube.com/user/cayhouse/fea...

------
inanmanın da böylesi dfsafhdsh *
bu slogan tüm lgbti alemine gelsin: içiyorsak sebebi var
videonun ismi korkma. korktum ama.*

bu kadar gerizekalı olduklarını bilsem kesinlikle tıklayıp hit vermezdim, döl israfı oluşum.
çaydan uzak durması gereken oluşum.
bi rahat bırakın ulan önce #şiirsokakta'cılar şimdi de siz mi?
başlık hortlatılana dek haberim dahi yoktu varlıklarından. neyse bundan sonra da bilmiyormuşçasına devam...
çınar altı,sözler köşkü,çay house sanal ortamda birçok takipçisi bulunan, risale-i nur sohbetleri ile internette boy gösteren gençlerden oluşmakta.
kadınlara devamlı "örtün bacım" telkininde bulunmayı abartarak, iyi örtünme ve kötü örtünme noktasına gelmişler. ama bu nerden para kazandığı belli olmayan reklam kokan hareketlerle arzı endam eden çocuklar kendilerini beğendirmek için yapmadıkları kalmıyor.saçları şekilli kestirmeler, güzel giyinmeler, muziplikler, birbirlerine tatlı şakalar, şarkı söylemelerle epey kadın hayran kitlesi de oluşturmuşlar. hepsi de takipçilerinin bitanecik abileri. içlerinde kit ap yazanları da var.
şeytan şok! aşık da mı olmayalım? aşk 5 vakittir

bu arkadaşların çay parasını geçtim, umre paralarını, kira parasını, fatura giderlerini ve içlerinde bazıları var ki aile kurmuşlar ama işleri güçleri video çekip okuduklarını anlatmak olan bu arkadaşların nasıl ev geçindirdikerini inanın çok merak ediyorum.

http://www.risaleajans.com/nur-alemi/hus...
bazı yazarlar 'aman paraleli temizleyeyim derken diğer islami oluşumları diriltmeyin' diye yırtınıyorlar. anlaşılan biri gidecek bir diğeri gelecek.
ay bugün müslüman kötüleme günümdeyim. bi uyandım, "dur azıcık müslüman kötüleyeyim," diye. kimse tutmasın beni. (entry'i okuyan sözlük yazarı: "tutan yok zaten saf.")

efendimm, ben arada youtube'a girerim ve arama butonuna "eşcinsellik, homosexuality, gay couples" tarzı şeyler yazar da bakarım. hoşuma gidiyor bu durumun görsel dökümanlarına bakmak işte. seviyorum. işte dün yine youtube'a "eşcinsellik" yazdım ve karşıma çıkan ilk sonuç şuan başlığına yazdığım iticilikte nirvanaya ulaşmış kanalın videosuydu. video resminde gözüken temiz yüzlü çocuğun tipini görünce biraz işkillendim, kanal ismini görünce de gözlerim otomatikman 180 derece devrildi ama videoya tıkladım. izledikten sonra beğeni sayısına mı yandım, çocuğun o inanılmaz sinir bozucu surat ifadesine mi yandım, "eşcinsel kardeşlerimiz" ifadesine mi yandım hiç hatırlamıyorum ama hayatımda beni en çok down eden durumlardan biriydi yani. (bkz: down olmak )

tabi ki benzer ifadeler.. işte imtihan, hastalık, şu bu.. artık bunları tartışmanın alemi yok. yorumlara zaten bakmak bile zaman kaybıdır. benim canımı sıkan şey, müslümanların gerçekten bu şekilde birçok eşcinseli kandırabilmeleri. evet efendim, ben buna kandırmak diyorum kimse kusura bakmasın. sen kalk cemaat abin, mollan ya da ne bokunsa onun dediği şeyleri copy paste şekilde o temiz yüzünle ve inandırıcı ses tonunla anlatmaya çalış, hiç sorgulama; biz de seni alkışlayalım öyle mi, oldu.
eşcinsellere karşı istediğin önyargıya sahip olabilirsin, umurumuzda değil ama bir bok biliyormuş gibi insanları bilgilendirici videolar yayımlarsan bu senin zavallılığını gösterir.

gerçekten üzülüyorum. kuran'da yazan "erkek değil kadına gidin" gibi çok kısa ve aşırı ataerkil, hiçbir şeyi açıklamayan, her yöne çekilebilen bir ayet yüzünden insanların bu hale gelebilmeleri.. aslında bu durumun hayvan gibi kompleks bir konu olması (bkz: queer teorisi ) ama müslümanların olayı sadece "imtihan" seviyesine indirgeyebilmeleri.. bu temiz yüzlü abiden etkilenen ama içleri kirlenen yüzbinlerce genç..

özellikle "eşcinsel kardeşlerimiz" lafının arkasındaki ikiyüzlülüğü görüp üzülmemek elde değil. "ölene kadar sabredin, bu da sizin imtihanınız bakın insanlar neler yaşıyor," ifadeleri de cabası. sabah sabah modum düştü. down oldum demiştim dimi, evet.
ulan ne fazlaymışız dünyaya be.
https://onedio.com/haber/-yeni-zelanda-d...
bu da papaz versiyonu