covid-19

  • /
  • 7
2021 yılında işler boka saracak gibi bir his var içimde. hadi hayırlısı.
bahse konu bütün tedbirleri almama, sadece ev iş arasında gidip gelmeme rağmen 1 hafta önce tanıştığım illet. hapşırma ve burun akıntısı ile başladı. nette yazan burnunuz akıyorsa covid değil nezle ya da alerji safsatasını boş geçin.
2/3 gün burun akıntısı ve hapşırık devam etti. ama ne ağrı ne sızı yok.. bende alerji deyip geçiyorum. şirketten bi pozitif vaka ile temas olunca bende gidip test yaptırdım ve süreç başladı.
test sonucundan yaklaşık 40 dk sonra 0312 kodlu bi numaradan arandım ve ilaçlar eve getirildi bilgi verildi vs..
yaşamayın umarım ama bilgi verme adına söyleyeyim. yaşadığınız hiçbir ağrı sızıya benzemiyor olanlar. uzun süren ve şiddetli baş ağrısı, bel ağrısı, sırt ve diz ağrısı yaşadım ben. ağrı resmen vücutta geziyor. parol alabiliyorsunuz sadece ağrı kesici olarak. bu kadar ağrıya rağmen ben hafif bir süreç yaşadığımı düşünüyorum.
sigara içmemem ciddi bir avantaj olabilir bunun için.. bilemiyorum.
en büyük tedbir yakalanmamak demişti birisi.. süreci yaşayınca ona katılıyorum hele istanbullular çok dikkat edin yakalanmayın
hayatımın 1 yılını çalan ama bana sigarayı ve kiloları bıraktıran virüscük
aslında virüs değil radyoaktif bir bakteri diyende var
bayram öncesi verilen kararla açılma sonrası bolca rahatlayan ülkemizde yine günlük 17bin vaka sayılarına çıktık. varyantlar vs virüsün şekli değişmiş. günlük ölüm sayıları da yine üç haneli rakamlara gidiyor. aşılama oranı da gayet düşük olan ülkemizde önümüzdeki günlerde bakalım bizi neler bekliyor olacak.
aşı olmayanlara karşı kısıtlama gelmesi gerektiğini düşünüyorum. aşı karşıtlğının tek çaresi bu gibi.
  • /
  • 7