crazy ex girlfriend

başrolünde ve senaristliğinde rachel bloom'un olduğu, 2016 yılı müthiş müzikal komedi.

rebecca (bloom), kafayı işiyle bozmuş, başarılı-biraz da çatlak bir avukat(hanım kızımız demiyorum çünkü kendisi bayağı bi psycho). ilk ve tek aşkı 15 yaşında katıldığı yaz kampında tanıştığı josh iken, kamp sonu ayrılmalarıyla rebecca kendini durdurak demeden çalışmaya vermiş; önce harvard sonra da yale'den mezun olmuştur. 20li yaşlarının sonunda herkesin hayal ettiği bir hayatı yaşarken rebecca, bir gün işe giderken gördüğü reklamla ''en son ne zaman mutlu olduğunu'' sorgulamaya başlar. tam da o sırada josh'a denk gelir, josh ise ny'da tutunmayı başaramamış ve memleketine dönmektedir. bütün bunların bir işaret olduğuna inanan rebecca, anında(gerçekten) her şeyini toplayıp josh'ın peşine new west covina'ya taşınır ve olaylar gelişir.

gerçekten olaylar gelişir çünkü rebecca über dramatik, epey zeki ve bir o kadar da çatlaktır. rebecca her bölümde (öğreniyoruz ki josh'ın sevgilisi var) josh'a yakınlık kurmak için elinden geleni ardına koymuyor. bunu da her bölümde 3 tane birbirinden başarılı müzikal performans ile gerçekleştiriyor çoğu zaman.

örnek olarak, seksi hazırlanma şarkısı,
bir modern family gibi kahkahalara boğmasa da ilginç, sevimli bir çekiciliği var dizinin. kaldı ki, rachel bloom ve performansları parmak ısırtır cinsten. orta halli bir komedi dizisi arayanların beğenebileceği yapım 7,5 imdb puanına sahip ve 2.sezon onayını aldı önümüzdeki dönem için.

trailer-
imdb puanına bakarak başladığım dizidir.

joshua felix chan'e saplantı nedendir anlamadım. oysa ki greg çok daha tatlı ve insancıl. ilk sezonu fena gitmiyor. izleyeyim bakalım.
rebecca bunch karakteri ve başına gelen olayları anlatan, yer yer absürt komedi, yer yer duygusal olan dizi. ben pek sevdim, o yüzden bu (bkz:netflix) dizisini öneriyorum.
müzikalleri ile eğlenceli bir dizi. psikolojik rahatsızlıkları farklı bir açıdan göstermeye çalışmıştır. ayrıca joshua karakterini oynayan ile ilk sezonlarda greg karakterini oynayan karakterlerin değişmesi gerektiğini düşünürdüm. santino fontana adam hem ses hem de tatlılık.