dev boşanma protokolü

2011'de görkemli bir düğünle dünya evine giren murat genç ile eşi nazan genç'in boşanma protokolü dudak uçuklattı. murat genç, boşandığı eşine 6.5 milyon dolar 'tazminat' verecek, eşi ve oğlu adına 10 yılda 10 milyon pound yatıracak ve ankara dikmen'deki 35 gayrimenkulü devredecek...
oğluna ayrıca 30 bin lira “iştirak nafakası” verecek. iki nafaka da her yıl tefe oranında artırılacak. iştirak nafakasına ek olarak murat genç oğlunun, “yurtiçi, yurt dışı eğitim, öğretim, kurs, sağlık, okul servisi, ulaşım, spor ve hobi faaliyetleri, seyahat ve tüm bakıcı giderlerini” de karşılayacak.
ulus/etiler’deki lüks bir projedeki 3+1 daireyi eşine devredecek. devir işlemi yapılmazsa nazan genç’e 3 milyon dolar ödenecek. murat genç, ayvalık’ta seçeceği bir daire, ankara’da oturdukları lüks müşterek evi de eşine devredecek.
devir ve tescillerin süresi içinde yerine getirilmemesi halinde ise murat genç eski eşine 45 milyon lira ödeyecek. işlemlerin masrafları da murat genç tarafından karşılanacak.
oğlunun adını taşıyan lüks yatı boşanma kesinleştikten sonra 15 gün içinde eski eşine devredecek. yatın yakıt, bakım, ekip her türlü yolculuk masrafını murat genç karşılayacak. ankara plakalı lüks araç da nazan genç’e devredilecek. yine genç’in sahibi olduğu havayollarına ait uçak 15 gün önceden bildirilmek koşuluyla eski eşi nazan genç’in kullanımına tahsis edilecek. uçağın bakım, uçuş ekibi, her türlü yolculuk masrafı da murat genç tarafından ödenecek.

şimdi ben bu haberden sonra evlenir miyim lan? salak mıyım ben? şu dünyada kadın olmak bazen çok iyi, bazen de çok kötü be. ama erkek olmak hakkaten şu durumda kalanlar için ciddi anlamda kötü. aslında bu olaydaki kadın da bence kötü durumda, çünkü kadın bütün servetini kocasından alabilecek kadar zavallı demek ki. yazık la. insanın azıcık gururu, birazcık da onuru olmalı. başka türlü nasıl insanların yüzüne baka baka yaşanır ki.