dışlanmışlar

gölgelerin efendisi serisinin yazarı john flanagan'ın 2. serisidir. şu anlık 4. kitabı yayınlandı, 2 tanesi türkçeye çevrildi. birincisi satılıyor, ikincisi depolarda beklemekte.

övgülerden birkaçı:

publisher weekly: john flanagan'ın yaratmış olduğu dünyaya aşina olan okurlar, bu eğlenceli romanı çok sevecek.

school library journal: flanagan'ın hayranları, yazarın yeni karakterler ve zengin bir kelime dağarcığı kullanarak başarıyla kurguladığı bu macerayı soluksuz okuyacak.

tanıtım; skandiya'da savaşçı olmanın tek bir yolu vardır: kardeşlik adı verilen takımlara seçilen erkek çocukları, denizcilik, silahlar ve savaş taktiklerinden oluşan üç aylık zorlu bir eğitim sürecinden geçerler. takımlardan yalnızca biri yarışı kazanıp mutlu sona ulaşır.

bir anda, hiç kimsenin takımında istemediği, kendisi gibi dışlanmış delikanlılardan oluşan bir grubun başına getirilen, annesi araluenli babası skandiyalı hal mikkelson'u zorlu bir mücadele beklemektedir. onlar artık balıkçıl kardeşliğidir. sayı ve güç bakımından rakiplerine göre geride kalan balıkçıl kardeşliği , yaratıcı, zeki ve gözü pek üyeleri sayesinde herkesi şaşırtarak buy yarışı kazanabilecek midir?

birçok ülkede sayısız okuyucusu bulunan gölgelerin efendisi serisinin yazarı john flanagan, kardeşlik savaşçıları'nda okuyucularını heyecanlı deniz yoluculukları hain korsanlar ve destansı savaşlarla dolu bir maceraya davet ediyor.