edgar cayce

1877de kentuckyde doğup, 1945de virginia beachde ölen edgar cayce nin yöntemi benzersizdi aslında bu yöntemi bilinçli bir şekilde de geliştirmemiştir…

uyuyan kahin de denir…

lesley cayce ve dr.ketchum un desteği ile hipnozla uyutularak trans halindeyken yaptığı ve kayda alınan "okumalar"la tanınmıştır bu sıradışı karakter

transta iken yaptığı teşhislerde değişik vakaların tedavisi için gerekli ilaçların nerede bulunabileceğini tarif etmiş,hatta hastanın orada olmasına bıle gerek kalmamıstır hastanın adresı soylenır ve edgar uykusunda astral seyahat yaparak hastanın yanına gider -akaşa bir nevi herşeyin olduğu kitap sümerlerde me gibi ya da evrensel ruhlardan bilgi alarak teşhiste bulunmaya çalışır.

bizim zamanımıza göre gerçekleşmiş ve gelecek yuzyıllara aıt cok önemlı olayları önceden tahmin edebilmiştir.

yakın tatıhte gercekleşenler

*ikinci dünya savaşı,
*a.b.d. deki ırk mücadelesi,
*vietnam savaşı,
*kennedy nin öldürülmesi
*sovyetlerde komünizmin son bulması

uzak geleceğe gerçekleşecek dedikleri
*los angeles, san fransisco ve new york un tamamına yakının yerle bir olacağı,
* japonya nın büyük bir kısmının sulara gömüleceği,
*jeolojik hareketlerin kuzey avrupa nın şeklini değiştireceği,
*kutupların yer değiştirmesi-bkz prof.hapgood piri reis haritası üzerine çalışmışır.
*batık atlantis kıtası nın tekrar su yüzüne çıkacağı

bununla beraber astroloji, reankarnasyon ve atlantis ile ilgili kehanetlerde bulunmuştur.

söylediği her şey ilgi çekicidir fakat benim için en önemli olan kısmı yitik kelam dediğimiz geçmiş bilgelikle alakalı atlantis ile ilgili söyledikleridir.


edgar cayce nin atlantis bölgesi hakkındaki bir çok okumasını okudum önyargısız bir sekilde varoluşunu araştıran herkesin okuması gerek dogru ya da yanlışlığını tartışmadan…..

söylediğine göre i.ö. 10500 yılından yani batmadan önce -bu arada arkeloji de bu tarihe sayısız referans veren ozellıke ekinoks gunlerınde sirius orion gibi yıldızların bu tarihteki gökyüzü konumlarını anıtlarla anlatan angkor wat kamboçya-sfenksin baktığı düzlem gibi onlarca eser varıdr -atlantis in bir kolonisi olan mısır a sık sık gidiliyordu fakat sonun yaklaştığını gören bilgeler kutsal bilgileri saklamak için mısır a göçmeye başladılar ve atlantis in 40 bin yıllık kayıtlarını da yanlarında aldılar.
işte burda olan oluyor cayce, bu kayıtların, sfenks in yakınlarında, henüz keşfedilmemiş ve tamamen toprağın içindeki bir piramidin kayıtlar salonunda bulunacağını aktarıyor okumalarında……

martin mystere nin heyecanlı serüvenlerindeki gibi açıkcası bu keşfin çoktan yapıldığını ve kara adamlar ın da devreye giridklerini düşünmeden edemiyorum..

lafı fazla uzattık edgar cayce hakkında dilimizde çok fazla çeviri yok fakat özellikle tufan öncesi atlantis kahin* bir medyum un inanılmaz yaşam öyküsü *insanın kaderi adlı kitapların okunması şahsımca tavsiye olunur..

bu arada yayın evlerini sormayın araştırın ve bulun bir yerden başlamış olurusnuz!


(bkz: vitriol)