ekonomi 2021

ekonomil 2021, ne olacak, daha ne olabilir ki diye sorular geldiğini duymaktayım, küçük esnaf kapatmış, bazıları direniyor..

işsizlik hat safhada, gençler iş aramakta, ancak halen işsizlik diye bir sorun yok denmekte..

döviz her zamanki gibi, yukarı yönlü devam etmekte, şu anki seviyeler artık tamam bitti deniyorsa yanılır herkes, bunun bir çok sebebi var, iç ve dış borçlar başta olmak üzere, zaten diğer olaylardan bahsetmek dahi istemem, dolar 15 tl yi gördüğünde daha ne kadar felaket gelebilir ki bu ülkeye..

turizmi kazanmak istiyorlar, tam kapanma yapılmakta bu yüzden, ancak turizm de gelmediğinde ne olacak diye sormak gerekir..

her şey ekonomiye endeksli, fakat unutulan bazı şeyler olmalı, ekonomi elden giderken başka şeyler de maalesef elden gitmekte, bunun bahanesi de hemen hazır korona..

olmadı mı olmuyor bazen, ama olursa ne olur diye düşünmek gerekir, hep beraber atlatılacağı söylenmekte bu salgının, ama somut bir şey sunulmamakta..

son olarak dolar 15 tl olduğunda, maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz sorusu geliyor insanın aklına..

daha ne kadar dayanabilir bu millet, daha ne olabilir ki, başına gelebilecek şeyler zaten oldu, nedir çekindiğimiz bu kadar, nedir korktuğumuz bu kadar, alışık olmadığımız bir durumdayız demek ki..