ekose etekli kutup ayısının türkiyeye çok isteyip de bir türlü gelememesi

iyice yılan hikayesine döndü. psikoloğum diyor ki; belki de aslında gelmek istemiyordur bilinçdışında falan filan. kusura bakma da ben sana milletin derdine yorum yap diye para ödemiyorum!
ya aslında bu konuda içimi belki itiraf başlığı altında falan dökmeyi düşünüyordum bugün. madem ki başlık açılmış konuyla ilgili düşüncelerimi buraya yazayım.

her şeyden önce pandemi önlemleri altında belirli ülkelerden gelen yolcuların türkiye'ye girişleri aylardır yasak. tamam orasını anladım-tabi vatandaşı olduğum ülkeye giremiyor olmayı tam olarak hazmetmiş değilim ama neyse- yalnız, anlamakta fazlasıyla sorun yaşadığım konu şu ki; bulunduğum konumdan direkt olarak gelirsem ülkeye girişim yasak. ancak, eğer bir günlüğüne bile başka bir ülkeye gidip oradan gelirsem sadece 14 gün karantina zorunluluğu var. o da eğer son 14 gün içerisinde şu an yaşadığım ülkede bulunduğum anlaşılırsa.

bu durum bana aşırı saçma geliyor. yani türkiye'ye direkt buradan gelmek ile başka bir ülkeye gidip 1-2 gün sonra oradan gelmek arasında hiçbir fark göremiyorum. birilerinin hava yolu şirketleriyle anlaşmaları var da benim mi haberim yok? belki komisyon alan falan vardır ne bileyim?.

neyse sonuç olarak, 10 yıl önce kaçıp kurtulmak için can attığım ülkeye dönmek istediğim bir zamanda bunların yaşanması çok komik.

edit: bahsetmeyi unuttuğum bir nokta da, aylardır giriş yasağı konusunda bir gelişme var mı diye thy'nin sitesini takipteyim. bu ayın başlarında yasağın kalktığını bildirdiler. ancak iki gün önce sitedeki açıklamanın yanlış olduğunu öğrendim. bu yüzden bir çok kişinin de bileti yandı.