eşcinsel ilişkide sadece pasif olan biseksüel

böyle birini tanımıştım. n'alaka? diye sorduğumda, "birini sikmek istesem kadın sikerim, eşcinsel ilişkide aktif taraf olmak saçma geliyor" demişti.

çok interesting bir bakış açısı gelmişti.

(gerçek hikaye)
biseksüellerin çoğu pasif ağırlıklı oluyor zaten.
genelleme yapamam ama belki etken-edilgen duyguların tatminiyle ilgili olabilir.
seks hayatının diğer yarısında hep etken olan birinin bu tarafında diğer duygularının içgüdüsel tatmini gibi.
evet bu benim.öncelikle hepinize merhaba.olgun,sevecen aktiflere de ekstradan kalp kalp.erkeğe aktif olmak düşününce hiç çekici gelmiyor.kendimi sorgulamama sebep oluyor hatta.acaba eşcinsel değil miyim diye.bir üstteki yazarın bahsettiği etken-edilgen mevzusu olabilir.zaten beğendiğim erkek tipleri de genelde olgunlar oluyor.yaşıtlarım çok toy geliyor.bilemiyorum sözlük garip bir durum.bu başlığı takip edeceğim benim gibiler varsa tanışmak isterim.
madem aylar sonra mekanda online’ım, atalım bakalım yorum. nays başlık, içerik açısından zengin. bu durumun belirli bir kesim için şundan kaynaklandığını düşünüyorum:

- toplumsal cinsiyet kodları (ve tabii ki onun beraberinde getirdiği stereotipleştirme) küçüklükten itibaren öylesine zihnimize işliyor ki, bunun bizi ne kadar şekillendirdiği konusunda tahminlerimiz çok zayıf kalıyor. bunun bir örneği, domine edilmesi gereken (edilgen veya güç hiyerarşisinde daha alt basamaklarda yer alan) tarafın daimi olarak kadın olduğu, bunun tam tersinin de erkek olabileceği düşüncesinde yer alıyor.

- yani biri “ben sikmek istesem, kadınlar var zaten, neden erkek sikeyim ki?” dediğinde, aslında bu toplumsal cinsiyet ve cinsel rol kodlamasını aşamadığını düşündürtüyor bana. herkeste bu şekilde değildir tabii ki.
yıllar sonra geldiğim sözlükte ''aa, galiba ben'' dediğim başlıktır.