eşcinsel temalı filmlerdeki klişeler

çok fazladır. rahatsız edici bi durumdur. artık sözlükte de tartışılsın, paylaşılsın istiyorum.

bu tarz filmlerimizde sürekli kadın var. bakın "eşcinsel" diyorum yani "biseksüel" falan demiyorum. neden her filmde kadınlara ilgisinin erkeklere döndüğü bir eşcinsel anlatılmak zorundadır ki?? neden baştan beri delikanlı gibi sadece ve sadece bir erkeği sevmiyor? veya o şekil bu şekil sevgilisini bir kadınla aldatıyor??

bir diğeri de bu erkeklerin birbirini dövmesi. mütemadiyen bir duygu patlaması sırasında birbirlerine yumruğu çakar bu iki "gay". üstelik de bu genelde sevişmeden sonra olur. hadi sevişmeden önce, hormonlar tavan yapmışken birbirinizi dövmenizi anlarım da seviştikten, eşcinselliğinizi kabul ettikten sonra niye birbirinizi döversiniz ki??? hemcinsinizi seviyorsanız ona el kaldıramazsınız ki yanılıyor muyum?

bunları eşcinselliğin eşcinsel olmayan kişiler tarafından anlaşılmadığına yoruyorum. kitabı adapte edilen yazarın bilgisizliği, yönetmenin vizyonsuzluğu, senaristin cahilliği, bunlara ek olarak araştırmamak bu tür filmlerdeki klişelere yol açıyor ve bütün izleme zevkimi kaçırıyor. adam akıllı bir konusu olan filmleri saydım da iki elin parmaklarını geçmiyor. yazık.