eski sevgiliyi stalklamak

eski sevgilinin sosyal medya hesaplarını takip etmek, hesaplar size kapalıysa, başkalarının hesaplarından bakmak veya fake hesaplar açıp oralardan arkadaşlık isteği yollamak falan gibi eylemleri içeren aktivite. çok şaşırmıyorum. burada bulunmaya çalışılan temel konu şu, "bensiz de mutlu mu?"
eğer ayrılan kişi karşı taraf ise yapılan eylem.

#442517 cevabı da basit aslında. evet, mutlu. sen onu stalklar konuma düşmüşsen zaten sizi kafasında bitiren o'dur. çok da umrunda olmazsın onun.
aman mutlu olsun ya mutsuzluğunu istemezdim. stalklamak için sosyal medya hesabı falan yoksa yandınız bu arada.
bir psikologla görüşülmesi gerektiğinin kanıtıdır.


*boşlukta mısınız?
şimdi açıp tekrar tanımına baktım.
stalk bir kişinin bir başka kişiyi sosyal medya hesaplarında araştırması, gözetlemesi, paylaşımlarını incelemesi imiş.
öncelikle şunu söyleyeyim illa da terk edilen stalk yapacak diye bir koşul yok. hayat burada ahkam kestiğiniz kadar basit değil. bir insanın özellikle yeni ayrılmışsa değer verdiği eski sevgilisinin ne yaptığını ne ettiğini merak etmesi son derece olağan. herkes illa kanlı bıçaklı ayrılmıyor. ben kendim ayrıldığım eski sevgilimin sosyal medya hesabına ara sıra bakıyorum mesela. psikologluk bir durum da yok. kendi hayatına bakmadan herkes millete psikolog önerir oldu son zamanlarda. ve unutmayın ki herkes kendi izin verdiği ölçüde stalklanabilir ancak.

her biten ilişkinin bir bitireni oluyor illa. bunu bir eziklik gibi göstermeye çalışıp moralinizi bozmaya çalışan negatif insanlara kulak asmayın. sırf sevgiliniz sizden ayrıldığı için daha değersiz ve mutsuz hissetmeniz şart değil. yeterli olgunluktaysanız bu durumu kabul eder yolunuza bakarsınız ve değer verdiğiniz bu insanın hayatını merak etmeniz de sizi psikopat yapmaz.
her stalkladığım eski sevgilim benden sonra ayrılınca tanıştıkları insanla olduğunu görünce ya telli babayım ya da sorunun tillahi bende dediğim aktivite