feminen faşizmi

tüm eşcinsellerin kendileri gibi olmasını isteyen ve aksini kabul etmeyen feminenlerin uyguladığı faşizmdir. toplumsal cinsiyet rollerini dışlarlarken, biyolojik erkekliği de reddedip, erkek doğası diye bir şeyin olmadığına inanırlar. erkekliğe ait ne varsa bunlardan nefret edip, toplumsal kadın cinsiyetine ait özellikleri taklit ederler. asıl sorunsa bazı gayleri, heteroseksüel erkekleri taklit etmekle suçlamalarıdır. erkeğin doğasına uygun davranan, kadınsı giyim tarzını ve kadınsı hareketleri benimsemeyen gaylerin heteroseksüel erkekleri taklit ettiklerini sanırlar. onları korkaklıkla ve gizli yaşamakla suçlarlar ve onların içselleştirilmiş homofobileri olduğunu söylerler. insanların nasıl hissetmeleri, nasıl davranmaları konusunda karar verici olarak görürler kendilerini. bilmedikleri şeyse hiçbir gayin kendini zorlanmadığıdır. içinde hissetmediğin şeyleri başkası istiyor diye yapamazsın.
kendilerinde eksik olan bir şeyin başka bir gayde olmasına tahammül edemediklerindendir bu ve kendilerini ideal gay modeli olarak düşünür, bunun merkezine kendilerini koyup kendileri gibi olmayanları bu şekilde dışlarlar. onlar için feminen olmayan gayler kendilerini erkek gibi davranmaya zorlarlar. halbuki gaylikte biyolojik erkekliğin doğasına sahip olmamak diye bir şey yoktur.

aslında onların böylesi yanlış düşüncelere sahip olmalarının nedeni, toplumun eşcinselliğe bakış açısını kabul etmiş olmalarından kaynaklanır. eşcinselliğin doğasında kadınsılık olduğunu varsayarlar. özellikle 'pasif' roldeki gayler kadınlara benzemelidir. bunu da kadınları aşağılayıcı bir dille savunurlar. onlara göre bir gayin deliğine penisin girip çıkması kadınlıktır. amiyane tabirle 'sikilme'yi kadınca bulup, bunu aşağılayıcı bir şey olarak görürler.

gay life diye bir şey uydurup, böyle bir çevre yaratırlar. bu çevreye içinden gelmediği için dahil olmak istemeyen gaylerin kendilerini kabul edemediklerini düşünürler. önyargılıdırlar, aynılaşmayan ve feminen olmayan gaylere nefret duyarlar.