friends

how i met your mother ın fikir babası olan ve 10 sezon süren kesinlikle en tatlı dizilerden biridir. bazı replikler bütün sezonlarda durduk yere tekrarlanır ki, ne güzel bir zihinden çıkmış dersiniz ve son olarak eklemek gerekirse; bence de "they were on a break !"
su siralarda 3. tekrara başladığım jennifer lı süperotesi dizi .dexter like joey ,doesnt share food
2008 yılında baştan sona aralıksız sindire sindire izlediğim muhteşem dizidir. en iyi sit com olarak gösterilebilir, o kadar güzeldir. bir süre sonra izlemek istiyor ama hızlı izlemeyeyim de bitmesin diyorsunuz. ilerledikçe ciddi anlamda o grubun bir üyesiymiş gibi hissediyorsunuz kendinizi. izlendiyse tekrar izlenilmeli, izlenmediyse tez elden başlanıp hatmedilmeli. bunu beğenen bunu da beğendi :
(bkz: coupling)
bir sürü dizi izlemiş birine soruyorum ' friendsi izledin mi?' hayır diyor sen daha hiç bir şey izlememiş say kendini diyorum o kadar müthiş bir dizi hayatımın 2 dizisinden biri (diğeri glee) rachel ile sevişip ardından moda hakkında konuşsam, joey ve phoebe ile birlikte saçmalasam, monica'nın yemeğini yiyip yiyip ayılaşsam, chandler yüzünden gülme krizlerine girsem . ross ile bilimsel sohbet başlayıp lafının ortasında kalkıp kaçsam böyle bir dizi süper yani şöyle özetleyebilirim: smelly cat smelly cat what are they feeding youu.
televizyon tarihinin efsane dizisi. sözlüğe yazar olduğum ilk günden beri bu başlığa entry yazmak aklımdaydı fakat o kadar çok söylemek istediğim şey var ki hepsini toparlayabilmek için biraz beklemem gerekti. diziye yaklaşık 1.5 yıl önce başlayıp finallerin, derslerin ve işlerin içinde 1.5 ayda 10 sezonu bitirdim ve bitirir bitirmez başa dönüp tekrar izlemeye başladım. bu dizi o kadar komik, o kadar samimi, o kadar duygusal, o kadar gerçek, o kadar doğal, o kadar sevgi dolu ki bağımlısı oluyorsunuz. ben friends izleyip de sevmeyen, bırakın sevmemeyi tüm sezonları en az 3 kez seyretmemiş birini tanımıyorum. ben her bölümü abartısız 10 kez izledim, youtubedan falan izlediklerimi saymıyorum. rachel'ın güzel kalbi, phoebe'nin mükemmel garipliği, monica'nın anaçlığı, chandler'ın komikliği, joey'nin aptal sevimliliği, ross'un ailesine olan bağlılığı bu karakterleri bu kadar özel ve sanki bizim gerçekten arkadaşımızlarmış gibi yapan. diziyi izledikten sonra kendi arkadaş çevrenize bakarsınız ve hangi arkadaşınızın hangi karaktere benzediğini bulmaya çalışırsınız. eğer bulamazsanız "neden benim phoebe gibi çatlak bir arkadaşım yok" diye hayıflanırsınız. uzun lafın kısası bu diziyi izleyin, izlettirin.
oyuncularının son 2 sezon bölüm başına 1 milyon dolar aldığı efsane dizi.
2. sezon 13 bölümde; gene phoebe beni güldürmüş, bir kez daha kendini sevdirmiştir.

--- spoiler ---

phoebe:
-if we were in prison, you guys would be, like, my bitches. *

--- spoiler ---
4.kez en baştan başladım yine. hiç eskimiyor. bildiğim espirilere bile kahkalarla gülüyorum. bayılıyorum bu diziyeeee
ağzını burnunu yediim karakterleri olan sıcak dizi. finalinde ağlattı ,burktu ,yetim bıraktı. new york'a gittiğimde central perk'ü aradım bulamadım. çünkü yokmuş.
bittiğine inanamıyorum, içim buruk. sanki uzun zamandır birlikte olduğum arkadaşlarım gibiydi hepsi de. ayrılırken konuşamadım sadece yutkundum. *
her derdimin devası. bugün de yine her zaman olduğu gibi tüm dertlerimi unutturup saatlerce gülmemi sağlamıştır.
dizi hakkında bilinmeyen birbirinden ilginç detaylar için tıklayınız efendim.

67e06
5.kez başladığım dizi. oysa ki 1 yıl içinde 1'den fazla izlemeyecektim. galiba bağımlısıyım, vazgeçemiyorum.
10 sezon boyunca sizi güldüren ama final bölümüyle sizi hüngür hüngür ağlatan dizi.
jeneriği ile insanı mutlu etmeye yeter.


şimdiye kadar çekilen en mükemmel dizi. 10 kere falan izlemiş olabilirim.
  • /
  • 2