game, schett & mats

eurosport'un grand slam dönemlerinde yayınladığı yorum programıdır, "eurosport cube"dan yayınlanır. bu sene covid-19 nedeniyle bağlantı ve hologram usulü ile yorumcu ve konuklar cube'a bağlanmaktadır.

ana kemiği sunucu barbara schett ve yorumcu mats wilander'dir. program aslında "game, set & mats" olarak başlamış, yamulmuyorsam 2017'de programda "the commissioner of tennis" parodisini yapan john mcenroe'nun önerisi ile barbara schett'i de sunucu statüsünden yorumcu klasmanına geçiren ismini (game, schett & mats) almıştır. aslında cinsiyet ayrımcılığının daniskasını yıllarca izlemişizdir... yani, mats wilander büyük isim olabilir, barbara schett'in grand slam vs büyük başarısı olmayabilir, fakat oraya yorumcu olarak barbara schett'ten farkı olmayan adamlar da çıkardı bu program yıllarca... kadının adı der, susarım arkadaş!

bu yıl australian open 2021 itibarı ile schett ve wilander ana kemiği devam ederken, alex corretja'nın iz üstündeki muhabir görevini sascha zverev'in abisi mischa zverev almıştır. alex corretja da arada konuk yorumcu olarak birkaç kez katılım sağlamıştır. ekibe tim henman daimi üye olarak katılmıştır. birkaç kez boris becker de (özellikle novak djokovic'in yükselişie tanıklık etmiş biri olarak) boy göstermiştir.

günün sonunda dönem dönem güzel tenis yorumlanmaktadır. grand slam zamanlarımızı şenlendirmektedir.