gay ilişkilerdeki en büyük sorun

118 Entry Daha
10 yaşındaki çocuklar gibi kaçan kovalanır tarzı oyunlar oynamak. aman hemen cevap vermeyeyim, aman çok üstüne düşmeyeyim de benden soğumasın bunun kovalama kısmı; aman uğraştırayım biraz, herkes benim peşimde de kaçma kısmı oluyor.
(bkz:bağlanma) kitabı bağlanma tiplerinden bahsediyor. kitaba göre üç çeşit bağlanma türü var.
ilki güvenli bağlanma: toplumun yüzde ellisini oluşturan bu tip insanlarla yeterli ilişkiler kurup kendilerini ifade etmekte zorluk yaşamıyorlar, ve hatta keşke hepimiz bu şekilde bağlansak diyorum.
ikinci tipimiz kaygılı bağlanma: bu bağlanma tipine sahip kişiler sürekli ilişkilerinde bir sorun olduğunu düşünme eğiliminde oluyorlar, ya beni artık sevmiyorsa ya başkasıyla tanıştıysa, en iyi ben bir kez daha ararayım gibi… tanıdık gelmiştir diye düşünüyorum.
üçüncü ve son tipimiz ise kaçıngan bağlanma: bu tip bağlanan insanlar ise sürekli bir kaçma eğiliminde, partnerine dengesiz mesajlar verip ne istediklerinden hiçbir zaman emin olmayan belki de olamayanlar dediklerimiz… eminim bu da size tanıdık gelmiştir zira sosyal medya platformlarında akıcı bir sohbet ilerlettiğinize ve bir bağ durduğunuza inandığınız partnerlerinizin aniden hayalet olması bu bağlanma tipine sahip olduklarını gösterebilir.
işimiz zor… insan olmayı ben tercih etmedim.
8 Entry Daha