gayler neden aileye değil de yakın arkadaşa açılıyor sorunsalı

ailenize bağlılığınıza ve olan ihtiyacınıza göre değişkenlik gösterecek sorundur.

açıldığınız arkadaşınız homofobikse onun olmadığı bir hayat seçerek, arkadaş olmaktan vazgeçerek o ve o kişiden gelebilecek zarar, baskı, şiddetten kendinizi uzak yaşayabilirsiniz.

ancak aileniz sizi anlayacak, olduğunuz gibi sevecek bir yapıda değilse aile sıfatı ve bağlarından kurtulma şansınız olmadığı için hayatınızın konforu o ailenin vereceği tepkiler üzerinden olumsuz şekilde etkilemeye devam edecektir. ama derseniz ki ben ailemdekiler dahil ikinci bir kişiye ihtiyacım olmadan, tamamen bağımsız şekilde hayatımı idame ettirebiliyorum, bunu sağlayacak ekonomik gücüm ve sağlık durumun var bu yüzden beni ya bi şekilde sevip hayatlarına benimle devam etsinler ya da yollarımız ayrılabilir... o zaman gönül rahatlığıyla söylersiniz.

ve ek olarak, insan biyolojik ailesini seçme gibi br lükse sahip değil ama insanların seçilmiş aileleri olabilir. onları anlayan arkadaşları gibi mesela... eğer arkadaş dediklerinizi el / yabancı olarak nitelendirebiliyorsanız zaten arkadaş değilsinizdir sanırım. seçilmiş ailelerinizi bulabilmenizi dilerim. gerçekliğimizde rahatlıkla yaşayabilme özgürlüğünü ancak bu şekilde tadabiliyoruz şimdilik.
öldürülmemek için
güvenilir bulduğu için
dışlanmamak için
içinde daha fazla tutamadığı için vs vs uzar gider gtk