gölgelerin efendisi

şu an için 12 kitap oluşan john flanagan'ın yazdığı sürükleyici kurgu roman serisi. türkiye'deki yayın hakları beyaz balina yayınları trf. alınmıştır.

kitabın hikayesi m.s 800-900'lar diye tahmin ediyorum. şu anki birleşik krallık'ın bulunduğu yerde geçiyor. krallıklar vesaire. bu arkadaşlarımız orman muhafızı. orman muhafızları ok ve yay kullanıyor ayrıca muhteşem saks bıçakları ve fırlatma bıçakları mevcut. pirinç kabzalı düşman bayıltmalı garip eşyaları da var. bazı orman muhafızları kılıç da kullanabiliyor. ve onları diğer insanların gözünde bir nevi görünmez yapabilen pelerinleri var. pelerin öyle harry potter'daki gibi büyülü değil pelerin kamufle olabiliyor tabi iş orman muhafızında bitiyor. ayrıca bu orman muhafızlarının kendilerine özgü yetiştirilen de atları var! bu orman muhafızları ormandaki kulübelerinde yaşıyorlar, bazılarının yanında çırakları da var.

içeriğine gelirsek kitaplar ilk başlarda çok kalın değil 300 sayfa falan 7. kitap ve sonrası 400 500'e çıkıyor, bunları neden mi söylüyorum, neden söylüyorum çünkü her birini bir gün içerisinde bitirebileceğiniz kadar sürükleyici. test etti onaylandı.

seri şöyle
1- gorlan harabeleri
2- yanan köprü
3- buzlar ülkesi
4- skandiya'yı kurtarmak
5- kuzeydeki büyücü
6- kuşatma altında
7- fidye
8- clonmel'in kralları
9- zehirli ok
10- nihon-ja imparatoru
11- kayıp öyküler
12- son orman muhafızı

seri devam eder mi etmez mi bilmiyorum ama temennilerim etmesi yönünde. üstelik seri 6'dan sonra daha iyi değerlendirilebilirdi bile.