halk cephesi

1 Entry Daha
bugün küçük armutlu'da polisin yoğun saldırısıyla kurumlarının ( gençlik binası) yıkıldığı oluşum. devrimci demokrat kamuoyuna destek yönünde çağrıları var.
olayı takip eden gazeteci gülşen işeri gözaltına alınmış, avukat özgür yılmaz ve ebru timtik ise darp edilmiştir. dilek doğan'ın abisi ise plastik mermiyle başından vurulmuş.
cemevi bölgesinde direniş devam ediyor, yoğun gaz ve plastik mermi saldırısı var.

bugün hedefte halk cephesi kurumları olsa da yarın halkın evlerine saldırılacağı gerçeği var kentsel dönüşüm adı altında. ilk olarak devrimci kurumların hedef olması boş yere değil çünkü buradaki direnişi örgütleyen buradaki devrimci kurumlar. ( halk cephesi daha baskın). yarın birgün mahalleyi yıkmaya geldiklerinde etkin bir direnişle karşılaşmak istemiyorlar.
küçük armutlu mahallesi, boğaz manzaralı bir mahalle. yıllarca zenginlere peşkeş çekilmeye çalışılıyor, eh ayağı çarıklılara bırakılacak değil ya o güzelim yerler.

velhasıl kelam, her dönem saldırı altında olan oluşum. bugün bir kez daha saldırıyla karşı karşıya. ben bu yapıdan çok güzel insanlar tanıdım. halktan yanadırlar, o konuda şüphe yok. güzelim gencecik insanları, kendi derdinin peşine düşse gelecek kaygısı taşımayacak olan nice insanı kendini halk yoluna feda etmiştir. kimi zindanda kimi toprakta... halk çocukları zehirlenmesin diye uyuşturucu çetecileriyle mücadele ederken katledilen hasan ferit gedik'leri var. lgbt konusunda eleştirilecek yanları olsa da gün destek günüdür. insanlarının samimiyetinden şüphem yok, politika ise her zaman eleştirilir. bugün çoğu sol yapının politikası eleştirilebilecek noktada.
lakin sisteme karşı mücadele eden, samimiyetiyle devrim mücadelesi veren her yapı gözümde değerlidir.
devrimin örselenmiş çocukları. sekter olmalarının sebeplerinden biri de bu belki de.
1 Entry Daha