halkın yarısından fazlası eşcinsel komşu istemiyor

son zamanlarda rastladığım popüler anket sonucu.

gerçekten kime, ne şekilde soruyorlar, merak ediyorum.
bana da sorsunlar. ben de gecenin köründe bağıra çağıra küfür eden komşu istemiyorum. ben de homofobik komşu istemiyorum. ben de gece gündüz evinden çocuk zırıltıları gelen komşu istemiyorum. ...
niye bana, bize sorulmuyor?
aslında çok memnunlar bizden ama haberleri yok.
birbirlerine anlatmadıkları sırları bilen biziz.
zor zamanda bizim yanımıza geliyorlar.
ama işte insan bununu başkasının cinsel hayatına sokarsa;
ne istediğini bilmiyor durumuna düşüyor böyle.
ben heteroseksüel olsam ve bu soru bana sorulsa; soru hatalı derim ve cevaplamam. cinsel yönelime göre komşuluk mu olur. ne akala derim
soruyu cevaplayanların neredeyse hepsinin bir eşcinsel arkadaşı/tanıdığı yok. eşcinsel denilince akıllarına gelen tv'den gördükleri. dolayısıyla komşu olduğumuzun farkında bile değiller.
yumuklusucurta'ya katılıyorum. çoğu "erkek adam, delikanlı" diye tanımladıkları komşularının aslında eşcinsel olduğunu bilmiyor. eşcinselliği feminenlik olarak görüyorlar. bu konuda hiçbir bilgileri yok. biraz tv ve çokça din etkisi insanları önyargılı hale getiriyor. oysa sabah selamlaştığı o iri yarı maskülen komşusunun eşcinsel olduğunu bilse belki durup düşünecek bu insanların zararı yok diye. yahut eşcinselliğin onun yargıladığı gibi bir şey olmadığını anlayacak.

tabi bir de toplum ikiyüzlülüğü var. ankete istemiyorum der, sonra eşcinsel komşusunun gece kapısına dayanır "çakmak" için.

din gibi, cinsellik gibi toplumda tabu haline gelmiş şeylerin anketi ne kadar güvenilir olur siz düşünün.

sözde muhafazakar anadolu illerinden ne swinger partileri çıkıyor. milliyetçi bir partinin bilmemne başkanı 15 yaşında erkek çocuğu basılıyor. ona sorsan "başı ezilmesi gereken yılandır". neyin başını ezdiğini görüyoruz.

ya da kimse sorsan en az 20+ cm'dir. kobradır, canavardır. biliyoruz o kobraların nasıl solucan çıktığını.

cinsellik tabudur, türkiye'de kimse göte göt demez. dolayısıyla bir geçerliliği olmayan ankettir.
tamamen eşcinselliğin medyada yansıtıldığı durumdan dolayı. maskülen bir birey olsa da feminen bir birey olsa da herkes birlikte yaşayabilir. maskülen bir eşcinsel komşunun bilinmemesi bu konuyu kurtarmıyor. zaten önemli olan görünür olunca herhangi bir farklılığa maruz kalmamak. feminen bir eşcinsel komşuyu bilmek ve ona rağmen kabul etmek bu işi kurtarıyor. ama insanların çoğunun kafasında eşcinseller partiler yapan, eve birçok kişi davet eden kişiler olarak görüldüğü için önyargı fazla. bunun büyük bir kısmı medya yüzünden, diğer bir kısmı ise malesef eşcinsel topluluktaki bazı kişiler yüzünden. cinsellik dışı bir dünya da var.
arkadaşlar maskülen, delikanlı, errrrrkek gibi erkek olunca götten verdiğiniz veya göt siktiğiniz gerçeği mi değişiyor?* sizin bir zararınız yok da feminen gayler komşularının kafasına silah mı dayıyor?*

edit: bazen ayı sözlük mü okuyorum ekşi sözlük mü belli değil. twitter'da konuyla ilgili arama yapsam aynıları çıkar.
bunun tek sebebi islami usüller, feminenlerin daha görünür olması değil. müslümanlar (mezhebi önemli değil) onlara göre günahkar ve sapkın kimseyi (ki bu lgbtqi birey olursa daha vahim onlara göre) komşu olarak tanımak istemiyor.

ama hâlâ ısrar ediyorum: bize de sorsunlar!!
halkın yarısından fazlası ne istediğini bilmiyor ki.
halkın yarısından fazlası eşcinsel ki.
bende hep kavga eden ve çocukların evi yıkmasına izin veren komşu istemiyorum. ses demiyorum bak evi yıkıyor. peki bana bunu soran var mı? yok
valla isterlerse ekime, istemezlerse s..ime kadar...
önce bir dönüp kendilerine baksınlar, sonra komşu seçerler.
halkın yarısından fazlası dul komşu istemiyor.
halkın yarısından fazlası gayrimüslim komşu istemiyor
halkın yarısından fazlası eşcinsel komşu istemiyor
halkın yarısından fazlası trans komşu istemiyor
halkın yarısından fazlası kürt komşu istemiyor
halkın yarısından fazlası alevi komşu istemiyor

(bkz:halkın yarısından fazlası insan değil)
şahsen istemeyen çoğunluğun gizli takılan tipler olduğuna eminim. birazı evlidir birazı öyledir, şöyledir. bu gizli takılan tipler de etrafında açık kimlikli birileri olsun istemezler, örneklerini çok görüyoruz. homofobik tiplerin gizli eşcinsel olması gibi işte, her türlü yok saymaya ve şiddete onay veren iki yüzlü müsveddeler.
sanırım bu ülkede bize yapılan en büyük haksızlık gizli eşcinseller tarafından yapılıyor. pathetic.
istedikleri %51'i homofobik söylemlerle sağlayacağı sanrısına kapılmış bir grubun, sonuçlarıyla dansöz gibi oynadığı ankettir. sosyal bir insanım devlet hesabıyla gidersek.

2 milyon lgbttqi...
herkesin iyi anlaştığı heteroseksüel bir arkadaşı var desek noldu 4 milyon

herkesin ailesinden en az 1 kişi durumdan haberdar deyin 8 milyon ve şimdi bu sayıyı en iyi ihtimali düşünerek 4 ile çarpın
32 milyon!

ülkede oy kullanabilen kişi sayısı zaten 35 milyon.

sandığa gömeriz.
zerrin'i de istemediler ama kırmızı sutyenini güya ahlaklı komşularına bakan balkona asmasını da her gün saat 5'te rakısını içmeyi de iyi bildi. fondip!
biz de o zaman bir gay kasabası kuralım:) kendimizin komşusu oluruz kalmadık onlara.