hayal kurmak

15 Entry Daha
her insan hayal kurar, bir de hayallerle yaşayan insan vardır. onlarla mutlu olabilmiş, onları yaşıyormuş gibi hissedebilen insanlar vardır. çok marifet değildir, kendimden biliyorum ama güzeldir. küçüklüğümden beri hep en olmayacak şeylerin hayallerini kuruyorum. hiçbiri de olmadı hala. olmasınlar zaten amq. olsunlar da aslında çok da güzel şeyler olmadıklarını mı anlayayım. çaktırma, ben de biliyorum bir şeyi elde edince, edemediğin zamanki arzun kayboluyor. o yüzden hep beraber şu "gerçekleştiremeyeceğin şeylerin hayalini kurmayacaksın tatlımm," diyen ultra realist insanlara siktiri çekiyor muyuz gençlerrr??!! (ay hiç sevmediğim bir ifadeydi ama kullanmak istedim. ehehe..)

evet devam ediyorum. yahu adı üstünde hayal. karışmayın amq. yıllarca insanlara gerçekleştirebilecekleri hayaller kurmaları gerektiğini söylediniz! hayal kurma konusunda insanların ufuklarını hep daralttınız! ailelerinin soktuğu kutularda doktor olma hayalleri kuran çocuklar doktor olamayınca hayalleri yıkıldı. lisede sevdiği kızla kafasında her türlü senaryoyu yaşayan küçük umut sevdiği kızdan kıçına tekmeyi yedi ve hayalleri suya düştü. yazar olmak isteyen, imza günlerinde tüm hayranlarının kitaplarını imzalayacağına sıcak yatağında söz veren emre gittiği yayınevinden siktiri yedi ve klavyeye küstü.

güzel hayal dünyamızı neden herkesin tattığı, yaptığı şeylerle meşgul ediyoruz? neden sadece hayatın koşuşturmacasından başka bize hiçbir şey katmayacak şeylerin hayallerini kuruyoruz? neden kendimizi keşfetmiyoruz?

bu gece yatakta yatarken birden havalandığımızı hayal edelim. pijamalarımızla gökyüzünde süzülmeyi, uzay boşluğunda bile nefes alabilmeyi hayal edelim. madonna ile yatmayı hayal edelim. alexander the great'ın yavuklusu olmayı hayal edelim. *
bir insan hayal edelim, asla kötü olmayan.. gerçek olamayacak kadar iyi olan.. sevelim.
yaşadığımız sosyal yaşamdan tamamen bağımsız şeyler düşünebilecek kadar hayallerle yaşayalım. ne kaybederiz? ne kazanırız? bilmem. ama güzel bence. hayalleriyle yaşayanlara buradan selam olsun.
1 Entry Daha