hetero sanılıp gay şakalarına mecburen gülmek zorunda olmak

tek kelimeyle bıktım. biraz çıkışsam la ibne misin sana ne diyeceklerinden de eminim.
kimse benim yanımda nefret söylemi yapamaz isterse ibne desinler. tepkimi şiddetli bir şekilde gösteririm.
bu gibi şakalar yapan insanlardan, en azından ıq seviyemi stabil tutabilmek için uzak durmayı tercih ediyorum. merhaba merhaba... o kadar. daha ileri gitmem böyle tiplerle. hâl böyle olunca o şakalara da maruz kalmıyorsunuz.
şakadan rahatsız olduğu halde tepkisiz kalmak sakıncalı bir durum.
böyle bir zorunluluk yok. hetero olan herkes homofobik olmak zorunda değil.
ben de hetero sanılıyorum ama eşcinsel destekçisi bir hetero sanılıyorum. haklarımızı savunuyorum yeri gelince.
kim için yapılmış olursa olsun, hiç kimsenin haddini aşan, aşağılama, küçümseme içeren ve duyduğunuzda sizi bir şekilde rencide eden şakasına, konuşmasına mecruben katlanmayın. bunun eğilimle, cinsiyetle, statüyle vb. alakası yok, içinizden gelmediği sürece ne ağlamak ne de gülmek zorundasınız.
hitler almanyasında nazi sanılıp yahudi şakalarına mecburen gülmek zorunda olmak

doksanlarda türk sanılıp kürt şakalarına mecburen gülmek zorunda olmak

doksanlarda sünni sanılıp alevi şakalarına mecburen gülmek zorunda olmak
patronum yapmışsa olabilir. patronumun bütün esprilerine gülerim.
bence buradaki sorunlardan biri de o masadakiler de diğerleri bir şey demesin diye gülüyorlar. gülmeseler gey oldukları düşünülecek diye dört kişiden ikisi/üçü vicdan azabı içinde yok yere bir/iki dingilin iğrenç muhabbetini çekiyor.

hak mı peki bu eziyet onlara? bence hak!
o ortamda gülen son kişi olurum ve bildiğiniz üzere son gülen iyi güler.
gülmüyorum nötr davranıyorum. çünkü herkes espri yapabilir ve bir dereceye kadar aşırı hassas davranmamak gerek. ama bildiğin nefret kusuyorsa tatlı dille konuşmaya çalışırım.
bazen komik olursa katıla katıla gülüyorum. gay şakalarının hepsi kötü olmak zorunda değil sonuçta. beğenmediğim bir espri olursa zaten bozabiliyorum insanları. ailenizi başlangıçta seçemezsiniz, başlangıçta çevrenizi bile seçemezsiniz ama zaman ilerledikçe kontrol size geçer, ona göre hareket edin, kimse katlanamayacağı ortamlara maruz kalmamalı.
insanların acı cv'sini görmeden ve bu acı cv'sini oluşturan temel hassasiyetlerini bilmeden buna maruz kalan insanı korkak olarak "etiketlemenin" haksızlık olduğunu düşünüyorum.

küçükken aile içinde çok yaşamıştım bunu. şimdi daha dikkatliler fakat insanda derin bi iç burukluğu bırakabiliyor.
yalandan bir tebessüm edip ne aptallar yahu diyip ortamdan kaçıyorum..
mecbur gülüp geçiyoruz ama üzücü bir durum
yaradan kimseyi homofobik ortamlarda sınamasın, amin.
yalnızca kendini "hetero gibi" göstermeye ve bu sahte kişiliğiyle toplumda yer edinmeye çalışan, straight acting yapan geylerin hissedebileceği bir zorunluluk.

daha demin kadın sikip gelmiş gibi görünmek için her türlü hakarete gülünür böyle
mecburen gülmek diye bir olaya inanmıyorum. tepki gösterecek cesaret olmayabilir ama yeri geldiğinde sessiz kalmak da gayet yeterli bir tepki..
niye, heteroların gay şakalarına gülmek gibi bir mecburiyeti mi var? farkında olmadan öyle salakça genellemeler yapıyorsunuz ki hak veremiyorum size.
öncelikle kimse sizi hetero sanmamalı. olduğunuz halinizi kabul edip, kendi mutluluğunuz için yaşamalısınız.

lgbtiq+ espirisinin dışında, ötekileştirilen herkese karşı eşit hassasiyeti göstermeniz, sizi espirinin ana malzemesi yapmaz! aksine çevreye karşı sınırlarınızı çizer, insanlara aptal olduğunu hatırlatırsınız.