iki kişiyle sevgili olmak

valla kimse beni yadırgamasın ama ilişkide sorunları bitmeyen insanların yaşayabileceği ideal ilişki türü. hele ki eşcinsel ortamda; karşıdakini hayatının merkezine koyacaksın, tüm benliğinle onu sevecen, o gidip kaşarlık yapacak. o kaşarlık yapıyor diye biz de kaşar olucaz diye değil. süreç acı geçiyor. tek eşlilikte, tek tarafa yoğunlaşınca hayat cehennem oluyor. karşı tarafla tartışıyorsun, araya küslük giriyor, bekliyorsun arar diye ama aramıyor. sen için içini yerken saniyeleri tek tek sayarak direndiğin sürede, o zamanın nasıl geçtiğinin bile farkına varmıyordur. sonra dayanamayıp arıyorsun, ama beyefendinin keyfi gayet yerinde. hem bekleyerek harcadığın onca emek çöpe gidiyor, hem de karşı tarafa zaafını göstermiş oluyorsun. bu da demek oluyor ki bi daha ki kavgada dönüş yapması daha uzun sürecek, tabii o kadar bekleyebilirsen.


her ilişki aynı olmayabilir. hem kendisine, hem de karşıdaki insana gerçekten saygı duyan olabilir, onlar üstüne alınmasınlar.


ilk ilişkimde ben de böyle bir hataya düşmüştüm. hayatımın merkezine koymuştum. saatlerce telefonun başında beklemiştim. hepsi birer travma olarak kaldı. sonra ilişkiyi bitirdim. ben bitirdikten uzun bir süre sonra mesajlar, aramalar yağmaya başladı. unutmayın, sıcağı sıcağına tepki vermeyenlerde ayrılığın tesiri uzun zaman sonra ortaya çıkıyor. siz saman alevi gibi bir anda yanıp sönerken, onlar yaş odun gibi ağır ağır hisseder ayrılık acısını. siz çoktan unutup gittiğinizde, onlarda yeni yeni başlar.


daha sonra başka birine ilgi duymaya başladım. beynim bununla meşgulken ilki üzerime düşmeye başladı. eskiden olsa tek mesajına karşılık bütün yelkenleri indirirdim ama buna yoğunlaştığımdan ilkine daha sakin yaklaşabildim. hatta benim için hiç olmasa da olurdu. bu tavrım onu daha da tutuşturuyordu. sırf eskilerin hatrına bulunduğu şehre gittiğimde bir buluşma ayarladım. 5 senelik ilişkimizde kendimi hiç bu kadar değerli hissetmemiştim. tavırları, yaklaşımı, hepsini tek tek sayamicam ama bana bakışı bile bir başkaydı. halbu ki ben aynı bendim görünüş olarak. sadece tavrım değişmişti biraz. demek ki ayağımızı yerden kesecek kadar aşık olduğumuzda karşılığını alamıyormuşuz. ne kadar az hissettirirsek, o kadar çok hissedermişiz. bunun için de iki kişilikli olmak lazımmış. bir taraf sıkıntıya girdiğinde diğer tarafa yönelmek lazım. belki bu bizi dürüst biri yapmaz ama bir çok acının üstesinden gelmemizi sağlar.
açık ilişki mi bu (olsa da fazla genişlik olur)
değilse tek kelimeyle iğrenç
iki azmış kız, benim dört tane var. hepsine de aşığım. iğrenç biriyim doğru.
birbiriniz için "exclusive" olmadığınız ilişki türü.

(bkz:poligami)
(bkz:açık ilişki)
(bkz:swinger)
benim gibi aşırı flörtöz olan bir bey için yaşadığım ilişkilerde her zaman bir tür suçlama sebebidir ve aslında sevdiğim kişiye sadık da bir beyimdir.

(bkz: doğruyu söyle başka sevgilin de var değil mi)
2. satıra geldim. " karşıdakini hayatının merkezine koyacaksın" yazdığını gördüm okumayı bıraktım.
bir tanesini bulduk sanki de.
helal valla ben şimdiye kadar bir tane bir tane yaptım yürümedi. sen beceriyorsan devam et kız şanın yürüsün :)
gözler beni arar, kalbin onu düşünür
tercih yap, sonra üç kalp birden ölür
görülmemiştir böyle aşk inan dünyada
ne biçim sevgi, üç kalp bir arada
sevgilin var ve başka birine sevgilim yok diyorsun ve sevgili oluyorsun yada herkesin birbirinden haberi var ve bunu kabul ediyor.öyleyse üçlü yapın.belki iki sevgilin birbirinden hoşlanıp sevgili olmaya karar verir seni de dehlerler.
iki üç dört yapan var herkese aşkımlar, sevgilimler, seni özledimler havada uçuşuyor. karakterli ol ya ben böyleyim, hayatıma insan çıkarıp sokuyorum yalama yaptım dersin ya da biri ile devam edersin. bi de şöylekeri var, eleman başkaları ile lelelö yapıyor, hayatını yaşıyor. sevgilisi bunu öğrenip madem ilişki böyle bende yapıyorum diyince kıskançlık krizlerine giriyor. ruh hastalığıdır. birini hayatının merkezine koymakta, birini ilişki niyetine kandırmakta ruh hastalığıdır. hırsızlıktır. hatta bir sürü küfürü hakedenlerdir.