ırkçıların konya'da bir kürt aileyi katletmesi

işid canlı bomba ile 100 küsur insanı katlettiğinde bir stadyum dolusu insan işide tezahürat yapmıştı konya'da.
eğer o şehirde bir kürt ailenin her ferdi öldürülüyor ve yetmeyip evleri ateşe veriliyorsa ortada ırkçılık gözetmek abesle iştigal değil.
konya'da yaşayan bir kürtseniz ırkçılığa maruz kalırsınız. yaşanan katliama kılıf arayacağımıza bu ırkçılığı tetikleyen etmenleri konuşmak daha sağlıklı olur. türkiyede ciddi bir ırkçılık problemi var.
hayır bir de konu kürtlere yapılan ırkçılık olunca hiçbir şey yokmuş olmamış gibi davdanılıyor. bu olayın abd'de yaşanan george floyd olayı gibi tüm ülkeyi ayağa kaldırması gerekirdi diye düşünüyorum. koskoca aile hiçbir şey yapmamış sırf öyle doğdukları için öldürüldüler sonuçta. ırkçılık sadece abd'de yapılmıyor türkiye'de de çok ciddi ırkçılık problemi var ve işin ilginç yanı doğru düzgün haber bile olamıyor bu olaylar
iki aile arasında yıllardır süregelen bir problem olduğu haber edildi. bilmiyorum, ormanları şunlar yaktı, bunlar yaktı, ırkçı cinayet vb haberlerle ülke neyin içine sokulmaya çalışılıyor. bir şeylerin hazırlığı gibi sanki.
iddiadan öteye geçemeyecek dezenformasyon motivasyonlu bir ifade. olayı gözlerinle görmedin, kanıtın da yok. cıkk, olmamış.