islamda eşcinsellik

4 Entry Daha
islam dini, kur'an-ı kerim'de yer alan ayetlerle yasakları ve sevapları açıkça yazar. kötü olarak gördüğü fiilleri bir örnekle açarak iyi anlaşılmasını ve özümsenmesini sağlar. ceza gerektiren eylemleri net bir şekilde ifade ederek bu konuda tereddüte düşünmesinin önüne geçer. yine bazı detaylar; koşullar, gelenekler, algılara göre değerlendirilerek dönemin konudaki uzman alimleri tarafından izah edilmek suretiyle çok daha anlaşılır hale getirilmiştir. kökü kazınması, yakıp yıkılması gereken birileri varsa bunları gayet net ifadelerle söylemişlerdir. oysa eşcinsellik konusunda toptan yok edip yıkma yaklaşımını içeren bir hikayeye ben rastlamadım. aksine, eşcinsel insanlar tüm islam toplumlarında yetenekleri ve dehaları nedeniyle hep en iyi rütbelere gelerek işleyişte pay sahibi olmuşlardır.

lut kavmi ile ilgili olay ise toplumun tamamen çığırından çıkması sonucu cezalandırılmasını anlatır. orada ensest, tecavüz, pedofili gibi tamamen sapkın zihniyetin egemen olduğu bir topluluktan bahsedilir. erkek erkeğe ilişkinin toplumda doğurduğu sonuçlara vurgu yapmak üzere peygamberin ifadeleri eşcinselliği alenen yerme ve bundan vazgeçmelerinin faydasını anlatması gibi bir sonuç var ortada fakat lut kavmindeki insanların eşcinsel olduğundan emin olamayız. onlar muhtemelen hornet'te gezinen ben s*ker atarım diyen tipler. yalnızca azgınlığını gidermek için erkeklere yaklaşan bence aşağılık insanlar. hepimiz zaman zaman bu tiplerin yok olup gitmesini de istiyoruz diye düşünüyorum. orada laneti hak eden insanların bu tarz erkekler olduğunu nereden anlıyoruz? lut peygamberin kızlarını sunup kadınlara yönelin gibi bir tutumu var. demek ki o erkekler tamamen fantastik bir nedenle erkeklere yöneliyor ve aslında sapkınlık yapıyor. çünkü gerçek bir eşcinsel kendi cinsinden başkasını arzulayamaz. bunu en iyi yaratıcı bilir ve kulundan yapamayacağı bir şeyi istemez.

sonuç olarak; olay, geleneklerle ve çoğulcu erkek egemen zihniyetin bakış acısıyla değerlendirilmesinden dolayı, dinin sopa gibi escinsellere dogrultulmasindan ibaret.
8 Entry Daha