islamiyet hakkında merak edilenler

12 Entry Daha
1) bilim o kadar ilerlemişken, kaç milyar yıllık dünya geçmişi hakkında mantıklı teoriler üretirken nasıl oluyor da 1500 yıllık islam dinini çürütemiyor. diyelim ki muhammet gizli saklı bir yerde bir kitap yazdı, hiç mi işbirlikçisi yoktu? hiç mi kimse ağzından kaçırmadı? hiç mi kur'an'ı yazdığı yer tespit edilemedi? hiç mi yazdığı yerlerde mürekkep bulgusuna rastlanmadı. acaba bilim insanlarının umrunda olmadığı için mi ilgilenmiyorlar, daha önemli konular üzerine mi yoğunlaşıyorlar. yoksa gerçekten uğraşıp da mı çürütemiyorlar. belki de dinin insanlar için gerekli olduğunu düşünüyorlar ve inanmalarını istiyorlar. çünkü 1500 yıl gerçekten çok kısa bir süre.

2) islam dini neden ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor? mesela arabistan ile türkiye'deki müslümanların islam anlayışı aynı değil.

3)kur'an' allah tarafından gönderildiği kabul ediliyor. bunu doğru varsayalım. kur'an'ı açıp meailini okuduğumuzda, kuran'da yazılanlar ile arap zihniyeti birebir örtüşüyor. sanırsın arap anayasası. kadınları aşağılama, erkeği yüceltme vs. ya allah'ın kendisi de arap ya da inandırmak için sadece arapları hedef almış. yoksa avrupa vatandaşı birinin bu tarz şeyleri uygulaması düşünülemez, inansa bile.

3) ilk kitap indiğinde nasıl oldu da başarısız olup ikinci bir kitap gönderme ihtiyacı duydu? her şeyi bilen, gücü yeten mükemmel bir varlık böyle bir başarısızlığa düşmemesi lazımdı. kitap üzerine oynandı, değiştirildi deniliyor. bunu nasıl öngöremiyor? ve kur'an neden değiştirilmiyor?

4) bu biraz arafta bir soru. islam yalan madem; cinler, büyü, duaları tersten okuma olayları nasıl oluyor? cinleri geçtim, şu ana kadar cinlerle bir anısı olan akıl sağlığına güvendiğim kimse olmadı. gerçi üniversitede bir arkadaşım atları çok sevdiklerini, bazen sabahları ahıra girdiğinde atlarının ensesindeki saçlar yele mi oluyor?, her neyse onların örülmüş olduğunu görüyorduk diyordu. çocuk öyle yalan söyleyen bir tip de değildi. bir tek kafam orada takılmıştı. büyü işi gerçekten olabilir şu duaları tersten okuma falan hatta okutulan siğillerin iyileşmesine şahit olduğum olmuştur. kimi enerjiye bağlıyor, kimi plasebo diyor ama öyle olsaydı şu ana kadar dünyada istediklerimizi hepsi olurdu düşünce gücümüzle.


kalbimde zerre inanç yok. olsa da aman salla, cezam neyse çekerim modundayım. ama bazen doğa biribiriyle o kadar uyumlu geliyor ki.. hani portakalı yaratmış, yetmemiş dilimlemiş, o zaman allah var demiyorum. ama evren bu kadar kusursuzken, böyle uyumluyken; öyle doğup büyüyüp ölmek için değildir diyorum. bizim bu evrende bir amacımız olmalı ve illaki kontrolu elinde tutan biri vardır diye düşünüyorum.
4 Entry Daha