kadın peygamberlerin olmaması

8 Entry Daha
(bkz: vaziyet alın buralar karışacak)
(bkz: koşun kavga var)

tek tanrılı dinlerin ataerkil olmasından kaynaklanıyor ve bu dinlerin tanrısının erkek olmasından kaynaklanıyor."kadın erkeğin kaburgasından yaratılmıştır." diyen eril bir tanrı mı kadın peygamber gönderecek ayol, ay ne münasebet!

eril dininize de erilliginize de saçma sapan kulp bulmaktan ziyade bu erilliği kabullenseniz tüm sorun çözülecek aslında.
yaratılış gereğiymiş.tükürsünler yaratılışına. köpek gibi iş peşinde koşmaya gelince naiflik felan kalmıyor ama.
evde köle olarak kullan, her iş kadına binsin, kadını sömür sonra de ki "kadın yaratılış gereği..." eril ikiyüzlülüğü işte. eril küstahlığı.
bak senin yaratılışına göre olan biten ne biliyor musun? açıklayayım hemen.
senin yaratılışına göre; kadın yaratılış gereği bulaşık,çamaşır yıkamaya programlanmıştır. yatağı tutağı toplamaya programlanmıştır, çocuk bakmaya programlanmıştır. böyle uzun uzun yazdık ama kısacası erkeğin götünü toplamaya programlanmıştır desek de olurdu aslında. neyse,devam edelim. mesela eve misafir geldiğinde, erkek çocuğunu baş köşeye oturturken kız çocuğunu kaş göz işaretiyle servis yapmaya zorlamaktır senin yaratılışın. senin yaratılışın, kız çocuğunu ilerde iyi bir sadık "hizmetçi" olarak yetiştirmek için var.
bu yaratılışı kabul etmiyoruz biz. sen et. peygamberlik kurumu da tanrı kurumu da sizin olsun, bizden uzak olun yeterki. o eril halinizle bizle ilgili ahkam kesmeyin.

naif sensin, naiflik de sana girsin tarzı söylemler de üretebilmek mümkün ama " kadın kadındır, çiçek babandır" cümlesini söylemek de yeterli olacaktır.

"jin jine kulilk bave te ye"


saygılar efenim.
3 Entry Daha