komik video yollamak

gözlemlediğim kadarıyla yakın arkadaşlar arasında yaşanan bir durum. biri size komik bir video atıyorsa ya yakın arkadaşsınızdır ya da yakınlaşıyorsunuzdur.
hiç yakın arkadaşım olmadığı için bana kimse komik video atmıyor ama insanların telefonunda whatsapp gruplarında falan gözlemliyorum.
ben bu ihtiyacımı instagramda takip ettiğim birkaç sayfadan sağlıyorum, kimseye muhtaç değilim ama bazen de özeniyorum böyle birbirine komik videolar yollayan kişilere. bu tarz bişe yaşamak isteyen olursa yazabilir özelden.
if we ever stop talking, send me a komik vidyo derler ecnebiler
komik videoyu yollayanı bir dertse videoyu açıp izleteni on derttir.

video komik değilse o zorla gehen gehen gülmeye çalışmanız, onun en komik kısmı sözlü tekrarlaması, videonun o kısmını başa alması… bir nevi bu yüzyıl işkencesi.

videolaştığım gruplarım var instagramda yakın arkadaşlarımla. biz genelde trajikomik videolar atıyoruz birbirimize. ağlanacak halimize güldüğümüz videolar.
gülmeyi paylaşmak istemek gibi bir iyi niyete dayansa da alışkanlık haline getirip üst üste yolladığı videolarla sizi gülmekten çatlatmaya and içmişcesine yapılmaya başladığında tat vermeyen eylemdir. hele bir de yollanan videoyu komik bulmayıp ayıp olmasın diye reaksiyon gösterdiğiniz bir seviyeye ulaştıysa avrupa insan hakları mahkemesine suç duyurusunda bulunma hakkını size verecek bir eziyet haline gelmiş demektir.