lgbt yazarın ayı sözlükte bile kendisi olamaması

"lgbt yazarların kendini burada rahat hissetmesi, burada aslolan kendisinin olabildiği bir platform" diye kısaca açıklayabilinen sözlükte bir türlü kendimi öyle hissedemediğim neticesinde oluşan konulardan birisidir. kişilik bozukluğu ya da tam bir kişiliğe sahip olamamaktan ziyade çok fazla kişilik barındırmaktan mütevellit kaynaklanıyor olabilir de, yavşaklık bu kısım içerisine girebilir mi? tartışılması gereken hususlardan ayrı bir tanesidir. * *
hayat yeterince gerçek ve kendimiz gibi olmamız gereken bir debide akıyorken, bu buhrandan uzaklaşıp kafa dağıtmak saikleriyle yazdığım sözlükte kendim gibi olma çabam yok haliyle. kaldı ki burda da kendisi gibi davranan biri olsam sanırım sıkıcılıktan kendimi bıçaklar yazma olayını da o an bırakırdım.

herkes her istediği formda yazabilir özetle; bu bazen şizofren bir aklın yansıması olur bazen de gerçek bir düşünce yığınının ta kendisi, bunu o anki ruh betimi belirler.

mesela kimin ne olduğu ve kendisi gibi olup olmadığı hiç beni ilgilendirmiyorken, benim kendi gibi olma sorunsalım da başkasını ilgilendirmemeli bence. ilgilendiriyorsa da bunu aramızda konuşup halledebiliriz diye düşünüyorum. durduk yere birinin kendisi gibi olma durumuna kafa yormak, cidden altında bir şeyler aranması gerektiren amaçlar barındırıyor bence. bu.

(bkz: iyi olmaktan siklerce metre uzaktayım)
burası bir güvenli bölge olsa bile biz hala daha toplumun öğretilerini beraberimizde taşıyoruz, belki de sebebi odur.