lgbti+ bayrağı taşıyan öğrencilerin gözaltına alınması

boğaziçi üniversitesinde gökkuşağı bayrağı açtığı gerekçesiyle öğrencilere açılan disiplin soruşturmasında arkadaşlarının yanında olmak isteyen öğrenciler gökkuşağı bayrağı taşıdığı gerekçesiyle polis ablukasına alınıp kimlik tespiti amacıyla gözaltına alındılar. türk devletinin ve polisinin lgbti+ nefreti inanılmaz seviyelere ulaştı.

https://twitter.com/boundayanisma/status...
sabrımızı sınıyorlar. nefret ayyuka çıktı. bu işin sonu onlar için hiç iyi olmayacak. ya anlayacaklar, ya da nefretlerini sindirecekler. başka yolu yok maalesef
sırf buhrandaki ülkenin gündemini görmeyeyim diye twitter kullanmıyorum. nefret koronadan daha tehlikeli.
bu sabah içlerinden birinin sınıf arkadaşım olduğunu öğrendim. onun giremediği derste bir şey olmamış gibi misafir hocayı dinledik. 14:00'te çağlayan'da ifadeleri alınacakmış, gidemiyorum. tanıdığım, bildiğim kimse de gitmiyor. annemin dernek işi varmış, birinin okulu, birinin sağlığı elvermezmiş. ben yataktan çıkamıyorum. hepimizin orada olması gerekmez miydi? bütün lgbti+lar, bütün cishet kadınlar. biz hepimiz olamıyoruz ve bizi tek tek avlıyorlar. hepimizi tek bir yerde görmek isterdim, adliyede, okulda, meydanda.
keşke hepimiz olabilseydik. o zaman hiçbirimiz gitmezdik.
an itibarı ile daha önce dalga geçmek için yazdığım şey gerçek olmuş .
(bkz:#430991)

o "+" neyin nesi diye soran savcı....

https://twitter.com/leventpuskin/status/...

(bkz:hayaldi gerçek oldu)
i'yi biliyorum ibne demek ama + ne? jdfskl