macaristan da eşcinsellikle ilgili yaptırım

macaristan'da eşcinsellerin hapse girmesi için parlamentoya sunulan yeni yasa tasarısı ile yapılması istenen yaptırım.

yasa teklifinin kabul olması durumunda:
18 yaşını dolduran ve eşcinsel olduğunu açıkça ortaya koyan kişilerin 3 yıl hapis cezası alması, eşcinsel olduğunu medya aracılığıyla duyuranların ise 5 yıla kadar hapis cezası alması mümkün olacak. ayrıca yolda ya da topluluk içinde el ele dolaşan, öpüşen eşcinsellerin ise 150 bin forint (500 euro) para cezasına çarptırılmasını, eşcinsellerin tv reklamlarında oynamasının da yasaklanmasını gündemde.

kktc'de eşcinsel ilişkiye giren kişiler, doğaya aykırı münasebetten 5 yıl hapis cezasına çarptırılıyor.
avrupanın göbeğinde yaşanan bu gelişme, allahım sana geliyorum durumuna sokulmamıza sebep olmuştur. macaristan adına büyük utançtır.
avrupada yaşanan hiçbir gelişimi örnek almayan hükümetimizin, macaristanı rol model olarak görmesine sebebiyet verecek yaptırımdır. yarın öbür gün '' macaristan' da yapıldı. insanlar artık refah içinde, sağlıklı yaşıyorlar. sizin iyiliğiniz için bizde yapıyoruz. siz aids olmayın diye yapıyoruz.''* gibi bir açıklamayla karşı karşıya kalmaktan korkmamak elde değildir.
yakın geçmişte st. petersburgda başlatılan benzeri bir uygulama su anda tum rüzgara yasalaştırılmak isteniyor. dunyanin bircok noktasinda protesto edilen st.petersburg konusu ulkemizde pek vücuda gelememiştir. simdi macaristan yarin tum rusya ya sonra ?
nasıl dengesiz, boktan bir dünyada yaşadığımızın kanıtıdır. okyanusun bir ucunda eşcinseller evlenip, çocuk evlat edinebilirken diğer yakasında değil evlenmek, eşcinsel olduğunu dile getirmek suç sayılabiliyor. hırsızlık yapmak, adam öldürmek de suç , bu da... bir insan bunları nasıl aynı kefeye koyabilir, akılalmaz gerçekten.

bir insanı sevmek nasıl bir suç olabilir diye de düşünmeden alamıyor insan kendini.