mesai bittikten sonra mail atılması

yanlış bir eylem. gerçekten.
hoş olmaması, etik olmaması ayrı bir konu.
yanlış bir şey.
ülkemizde mesai saatleri uzun.
kendi hayatımıza yeterli vakti ayıramıyoruz.
psikolojik, ailevi, ekonomik sorunlar ile uğraşmamız gerekiyor.
işten arta kalan zamanlarda.
kaldı ki ertesi gün verimli çalışabilmek için kafamızın da dinlenmiş olması gerekiyor.,
bunca derdin tasanın içinde.
akşam saat 22:00'da şu şu konuda ne düşünüyorsun sage diye bir mail almamalyım.
bu saatlerde ben iş düşünmüyorum. tırtılımı düşünüyorum.
insanı sinirlendiriyolar yeaaa
ay sonunda mesai olarak değerlendirilmeyecekse cevap verilmemesi gereken e-maildir. ertesi gün iş yerine varıldığında cevaplanır.
yanlıştır. whatsapp falan da kullanılmamalı.hiçbir işim olmamasına rağmen mesai dışında saat fark etmez iş ile ilgili uğraşmayı sevmem. kimse de buna mecbur bırakılmamalı. ab ülkeleri bu konu hakkında tartışmaya da başladı. https://www.aa.com.tr/tr/dunya/avrupa-pa...
bir dönem maruz kaldığım eylem. o dönemki patronum (şaşırdınız di mi, evet ben de bir dönem el işinde çalışmıştım. niaaah neyse) gece bile atardı allahın psikopatı. neymiş efendim, amerika'da böyleymiş filan falan. soğuk karlı bir kış günü beni cumartesi günü ofise dikmişti. hiddetlenip sen ofise bir gelsene .... hanım deyince pazartesi günü konuştuk ve iyi dileklerle yollarımızı ayırdık. iyiki gelmemiş o gün. patron olgunluğu da bir başka canım.
türkiye'deki işlerde bunu çok yaparlardı ama isviçre'deki işlerde yapmıyorlar ne güzel. mesai bitince mesajlar susuyor. tabi elit olunca elitliğin kaymağını yiyor insan işte böyle. *hıh emojisi*
neredeyse her gün yaşadığım durum. şimdilik pek rahatsız etmiyor ama ilerde rahatsız etmeye başlarsa onlara bir gayle asla ters düşmemek gerektiğini en güzel şekilde anlatırım.

pandemi sürecinin olmazsa olmazı haline gelen durum. hatta mail atmakla kalmayıp whatsapp gibi kişisel hesaplardan mail atıldığının bilgisini de geçmeyi ihmal etmiyorlar.
gece gündüz whatsapptan sürekli iş ile ilgili insanlarla muhattap olmak zorunda kalıyorum. berbat bir durum. bi salın insanları
ben yapıyorum valla. sonuçta özel sektörde taşeron çalışıyorum. çalıştığımı göstermem gerek. bazen maillerimi akşamdan hazırlayıp gece çişe kalkınca yolladığım bile oluyor. hatta beş gün önce ameliyata girmeden hazırladığım maili ameliyat sonrası yolladım. altına da sorry for late answer i was in surgery yazdım.