paola ogechi egonu

25 aralık 1998 doğumlu ailesi nijerya kökenli olan italyan voleybolcu.
şu an aktif voleybolcular arasında en iyi pasör çaprazı. hatta tüm voleybol tarihinin en iyilerinden biri, belki ilk beşte bile diyebiliriz.
344 cm smaç yüksekliği ve 330 metre blok yüksekliği ile bu alanlarda rakipsiz.
inanılmaz esnek bir vücudu var ve smaç için yükseldiğinde karşı tarafın dışarı vursun diye dua etmekten başka çaresi kalmıyor.
22-23 senesinde vakıfbank'ta oynamıştı. şu an vero volley milano'da. önümüzdeki sezon da orada devam edecek. 9 yıldır da italya milli takımında forma giyiyor. 2024 olimpiyat mvp'si olacak şimdiden sinyallerini veriyor. allah modunu açmış bir egonu'yu dünya üzerinde durdurabilecek hiçbir takım/oyuncu yok.
takipteyiz kraliçeyi.


son 3 büyük maçtır 0 hata ile gidiyor... onca zorbalanmaya ve ırkçılığa rağmen sonunda kendini millinin bir parçası hissedebildi bence, öyle hissediyorum.

bugünkü japonya maçında 51 topun 23'ünü öldürmüş. 0 hata 0 bloklanması var. 4 kez blok yapmış ve 8 kez blokta top sektirmiş. 27 sayı almış ve maçtan +22 wl ile çıkmış.

2024 vnl'in de mvp'si seçildi.

gerçekten dünyanın en iyisi, rakibi bile yok. olimpiyat altınını kafaya koymuş bir egonu'yu maalesef kimse durduramaz. durduramasın da zaten! (nazar boncuğu emojisi)