peçe ile derse girmek

antalya'nın finike ilçesinde birkaç köy okulunda gerçekleşen olay. haberin kaynağını aşağıda paylaşacağım. imam ve eşi öğretmenlerin boşluğunda (görev için okuldan ayrılmışlar sanırım ve bir daha okula gelmemişler) sınıflar boş kalmasın diye derslere girmişler. elbette kafalarına göre yapmamışlar bunları. ilçe milli eğitim görevlendirmiş bu iki kişiyi. milli eğitimin de açıklaması kaynakta var.
şimdi size devrim nutukları atacak değilim, inkılaplar filan da demeyeceğim zira aranızda demokrasi filan derken kendi faşizmi içinde boğulan arkadaşlar da var. neyse, kaynakta görüntüyü görürsünüz. soruşturma da açılmış, sanmam ki bir sonuç çıksın. özgürlüklerle açıklasak bu durumu açıklayamayız; 7-8 yaşındaki çocuğun özgürlüğü, kirlenmemiş zihni ne olacak derler insana. bilemiyorum cidden bilemiyorum. nereye gidiyoruz biz?

not: yöreyi bilenler bilir. bölge halkı ve özellikle finike'nin köyleri oldukça dindardır.

https://www.birgun.net/haber/imamin-esin...
asla!
yıllar önce oryantal dersleri aldığım zamanlarda bile mezdeke dersi günü peçe takmayı "kusura bakmayın ben laik bir cumhuriyet kadınıyım o bez parçasını vücuduma değdirmem" diyerek reddetmiştim. o zaman manyak mı bu bakışları atanlar şimdi türkiye iran olacak diye korkuyorlar! müstehaksınız!!
edit: pardon cumhuriyet erkeğiyim demiştim. #erkekolduğunuunutmayanlar
derse girecek öğretmen bulunamıyor, halbuki ataması yapılmayan çok sayıda öğretmen var. peçeye, kara çarşafa (yanlışlığı tartışılabilir. ben bana öğretmenlik yapacak kişinin yüzünü görmek isterim.) gelene kadar "neden öğretmen bulunamıyor" sorusu daha cevaplanmaya değer.
ilk entryde * bir laf sokma dikkatimi çekti. "demokrasi derken kendi faşizmi içinde boğulanlar" kimlermiş bu sözlükte?
ankara'daki deaş katliamında katledilenlerle alay edenlere laf edenler mi?
dersim katliamını eleştirenler mi?
her allahın günü yaşanan lgbtlere yönelik saldırılara ses çıkartmadan ülkede hayali geçmiş üzerine dayatmacılık yapanları eleştirenler mi?
bu başlığı açan yazar yukarıdaki soruma yanıt olarak sözlükte bahsettiği "faşist"in ben olduğumu * - buraya değil ama nick altıma yazarak - açıklamış. * kendi deyimiyle resmi ideoloji ile "tertemiz" olmuş beyne sahip olan bu yazara * sorularıma devam edeyim:

nasıl bir dindar istersin?
nasıl bir müslüman kadın istersin?
nasıl bir eşcinsel istersin?
nasıl bir kürt istersin?
nasıl bir ateist istersin?
nasıl bir azınlık mensubu istersin?
nasıl bir alevi istersin? vs. vs.

işine gelince atatürk de namaz kılıyordu diyenlerden misin?
ırkçılığını örtbas etmek için türkçe konuştuğu sürece kürt olmasında sorun yok diyenlerden misin?
din işlerini devlet işlerine karıştırmayın deyip bir kısım cemevlerinde atatürk resmi olmasını aynı anda alkışlayanlardan mısın? yoksa laik türkiye derken ülkede kökü kazınmış ve aslında buranın yerli halkı olan azınlıklara yabancı hain diyenlerden misin?

ellerine geçse herkesi kendilerine köle olacak şekle sokacak, her türlü saldırıyı, insan hakları ihlalini, katliamı örtbas etmekte üzerlerine olmayan kişiler kalkıp ona buna faşist diyorlar. üstüne üstlük bir kişi nasıl olur da peçe takar diyerek ahahahaha