pembe tezkere

askerlik döneminde yoğun lubun çalışmalarda bulunan erlere verilen manidar teskere.
muhabere koğuşundaki gay olan 14 askerin bile almadığı, hayali renkteki askerlik çıkış kağıdı.
eşcinsellerin askerlikte aldığı kağıt parçası. zaten bu toplumda, o kadar çok dalavere var ki,adeta sağlam insanı bile delirtir bu düzen.
her ne kadar bu başlığım ve altına yazdıklarım pembe teskere başlığına taşınmış olsa bile doğru yazım pembe teskere değil, pembe tezkere dir.

aaaaaaaa!!!!111bir

bbc world'de belgesel olarak yayınlanmaya başlamıştır.
bbc tv'nin yayınlamaya başladığı belgeselin adıdır. içeriği türk ordusu ve homoseksüellik'dir.
korktuğum hededir. sırf bu yüzden şu an ben de paşalar gibi mba yapabilecekken sırf uzadıkça uzasın diye şu an ikinci üniversite için tercih yaptım (aöf)....
bazen ülkemden utanıyorum. bu kadar aşağılık egolara sahip tek ırk biz miyiz diye düşünüyorum... hayır. ancak uygulayan sanırım bir biziz. neyse 5-6 yıl daha yırttım.
sonra da 30 olurum. ohh patlat ordan bi bedelli. ov ye.
ülkemizin ayıplarından birisi, kişinin cinsel kimliği yüzünden onu rencide eden aşağılayan askeriye raporu, dünya sağlık örgütünün hastalık tanımından sildiği eşcinselliği ordumuzun halen psikoseksüel bozukluk olarak tanımlamasının halk dilinde ki tanımı.
bir asker eşekle ilişki esnasında yakalansa kıyamet kopup bu er zoofili hastası diye raporlar yapıştırılıp toplumda damgalanmazken bir er bir erle yakalandığında hayat boyu taşıyacağı bir damgaya sahip oluyor güzel yurdumun çifte standart aşkı bu durumda da değişmiyor.
konuyla ilgili açılan facebook grubu; https://www.facebook.com/pages/pembe-teskere/649519055115224
içselleştirilmiş homofobinin en önemli meteryalidir. iyidir efendim vur tokatı, ver eline gitsin ha ha ha çok hoş:)
bırakın bir eşcinseli bir hetero için bile zor bir durum askerlik. ben (kısa dönem yapmıştım) uzun dönemlerin isyandan 'ibne deseydim de kurtulsaydım' dediklerini çok duymuşumdur. cidden türlü türlü beyin ve karakterle karşılaşıyorsunuz. ne olacağı, neler başa geleceği çok belli değil. elbette hayat da böyle ama oradaki durum daha kontrol dışı. pembe tezkere ise işin sanırım efsanesi gibi. sonuçta ortada bir heyet ve onun verdiği rapor var. gerçi genel bilgiler ortada artık. yanlış yönlendirme yapmak istemem. kolaylıklar dilerim, cidden zor işler bunlar.
pembe tezkere, eşcinsel olması yüzünden kişiye verilen " psikoseksüel bozukluk nedeniyle askerliğe elverişli değildir" raporunun halk arasındaki komikli adıdır. eşcinsel bireylerin yasal hakkıdır ayrıca bunu alabilmek, yasalarca korunan bu hakkınızı mutlulukla kullanabilir, eşcinselliğinizin ilk defa bir yerde bi işe yaradığını görerek sevinebilirsiniz :)
bazen o süreci yaşamak zor da olsa gereklidir. son zamanlarda alan veya bu süreci yaşamış tanıdığı olan biri varsa iletişime geçebilir mi lütfen. bilgilendirmesi fena olmaz. hatta yorum olarak girse herkes için daha faydalı olacaktır.
kısmetse iki yıl sonra alacağım tezkere ahaha.
anal muayene ve ilişki sırasında çekilmiş fotoğraf isteniyor diye duydum. devletin bile geyden çıkardığı tek anlam götünü siktiren erkek ve verdikleri şeyin adı da "pembe" tezkere. söyle bana nasıl ruh hastası olmayayım.