pkk'nın orman yakması

önceki gün muğla ve istanbul'da çıkan orman yangınlarını terör örgütü pkk üstlendi. şaşırdık mı, hayır tabiki. insanlık, doğa düşmanı vatan hainleri.
"pkk’ya yakın nuçe civan sitesinde yer alan habere göre orman yangının çıkarılması “eylemini” pkk’ya bağlı halkların birleşik intikam milisleri (hbim) üstlendi.

haberde, “ormanlık alanda yapılan sabotaj eylemini halkların birleşik intikam milisleri (hbim) üstlendi. istanbul kartal aydos’da başlayan orman yangını uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alınırken, muğla’nın dalaman ve milas ilçeleri arasında başlayan yangın ise halen devam ediyor” ifadeleri kullanıldı."
çok acı bir günün içindeyiz. baharda sevinçle dallarını uzatan ağaçların yok olduğu, her şeyden habersiz masum canların yitip gittiği kederli bir günün içindeyiz. önce kulağımıza, her geçen saat yeni bir yerden yangın haberi alındığına dair bir bilgi çalındı. ışten güçten fırsat bulup, ne oluyor diye takip etmek istedikçe çok ızdıraplı görüntülerle karşılaştık. çığlıklar, feryatlar yakarışlara karıştı. günümüz zehir oldu. yüreklerimiz dağlandı. çaresizliğin verdiği ağır yük altında ezildik. tüm acıların ardında kim varsa yerle yeksan olsun. tum beddualarım onlar için.
yangını piknikçiler çıkardı. şimdi piknikden sesli harfleri çıkar geriye ne kalır pknk n harfini çıkar pkk büyük resim gördün mü gamlı baykuşşşş ahahahahahah
ask olsun büyük resimi korona aşısındada görmüştü onun kadar zeki olsan yeterliiii
https://www.instagram.com/p/CR6g5g4qdSd/...

işin bu kısmı sorgulanmasın diye orman yangınlarına uydurulan bahanelerde biri.
nedense pkk da tam bu uçaklar satılınca orman yakmaya karar verdi. öncesinde de hiç yaz sıcağında orman yangının olacak şey değil. pis teröristler bi bırakmıyorlar ki ülke gelişsin...
yani? şu an bu bilginin bize faydası ne? covid yayılırken aşı hakkında teori kasmanızla aynı şeyi yapıyorsunuz. bişey oluyor ve onu durdurmak, engellemek, önlem almak dururken siz yapmanız gereken en son şeyi ilk başta yapıyorsunuz. bu yangınları pkk da çıkarmış olabilir ama yangın devam ederken, can alırken asıl mesele bu mu şu an? sen önce bu yangını bir söndür sonra gerekli araştırmaları yaparsın tartışırız. sonra da ne yapılması gerekiyorsa onu yaparız. her duyduğunuza körü körüne inanmaktan vazgeçin. böyle bir ülkede özellikle.
atv'de orman yangını haberi görüp ay dış güçler mi iç mihraklar mı (çünkü başka açıklaması olamaz ülkedeki felaketlerin) bilgisini yine aynı kanaldan edinip yayma görevini üstlenen aktrollerden duyduğum söylem bu günlerde.
https://yesilgazete.org/10-soruda-orman-...