şaban’la recep’in aşkına ramazan engel olamaz

bugünkü onur yürüyüşünde yer alan inanılmaz yaratıcı sloganlardan biri
bugünkü onur yürüyüşünde yer alan inanılmaz yaratıcı sloganlardan biri
bugünkü onur yürüyüşünde yer alan inanılmaz yaratıcı sloganlardan biri
bugünkü onur yürüyüşünde yer alan inanılmaz yaratıcı sloganlardan biri
bugünkü onur yürüyüşünde yer alan inanılmaz yaratıcı sloganlardan biri
bugünkü onur yürüyüşünde yer alan inanılmaz yaratıcı sloganlardan biri
az önce feysbukta arkadaşımın homofobik şekilde bu fotoğrafı paylaşıp altına da; islamiyeti yok etmeye çalışanlar şeklinde yorumlanmıştır.
lgbti bireylerin yaratıcı zekasını ortaya koyan bir slogan olmuş, her zamanki gibi.
ramazan ancak ve ancak çirkinliklerin üstünü örten sihirli bir 30 günlük dilimdir. bizim de bu çirkin aşkımızı özellikle ramazan ayında yine kapalı kapılar arkasında ya da polisten fırsat bulundukça arka sokaklarda yaşamamız uygun görülmüş. biz üvey evladız ya, tanrı bile ramazanda bizim görünürlüğümüzü kısıtlamış. o yüzden şimdi yeni aldığım yatağımı kırarcasına sevişmeye gidiyorum. ne de olsa evde erkekli erkekli yaşamaya engel yok.
tam anlamıyla homofobiklerin ekmeğine yağ sürmek olarak yorumladım, başkalarının düşüncesine saygı duymadan yapılan eylemler sempati değil antipati kazandırır, soyunarak farkındalık yaratılamaz ..
çıkıp "o mizah" naraları atmanın anlamı yok hiç kimse 3 maymunuda oynamasın yaşadığımız ülkenin mizah anlayışı belli ve hiçbirimiz birer şahan,cem,ata değilsek bunun bir anlamı yok...
sonra neden homofobi var diye yırtınırsınız, saygı beklersiniz. 3-5 andavalın yaptığını genele yormam ben ama ya diğerleri?
gereksiz olduğunu düşündüğüm slogan. bazı hassas konuların tiye alınmaması kanaatindeyim. biz güzel ahlakımız ve saygımızla dik durmazsak, bizimle de dalga geçen, kafir, gavur diyen çok olur. ondan sonra da alınır dururuz. evet alınıyorum.kesinlikle de alınacağım ama birkaç kendini bilmez saygısız eşcinsel yüzünden ben de yargılanmak istemiyorum!
receple şabanın aşkına ramazan engel olabilir şeklinde de düşünülebilir.(kahretsin şu kadınlık icgüdüleri)
şabanla ramazanın aşkına sayın cb recep bey baya baya engel oluyor işte. slogandan asıl çıkarmak istediğim buydu aslında ama çıkarmadım.

iyi bir slogan olmadığı kanısındayım. kutsalları için yırtınan bir ülke var karşımızda ve siz her ne kadar iyi niyetli olsanız da, ne kadar mizah deseniz de karşınızda bunu anlayacak potansiyelde bir makam yok, aksine bunu kendi menfaatlerine kullanmak için bahane arayan insanlar, devlet büyükleri var.

canoşlarım benim; herkes sizin gibi saf ve temiz düşünceli değil. uyanın artık. koz vermeyin şu beyinsizlere. biraz daha ustaca oynamanın vakti geldi de geçiyor bile.

edit:

koz vermeyin şu beyinsizlere dedim ama dimi?
sabahtan beri tepemde bık bık bık bık ötüp duruyorlar bak. konuşacak laf bulamıyorum. geri zekalı embesiller çileden çıkardılar tansiyonum düştü amk
mizahı şaklabanlıkla karıştıran kişiliklerin hal ve hareketleri diye geçirdim içimden. bazı şeylerin saygı ve özen gösterilmesine inandığım şu günlerde (ki sadece ramazan ayında olduğumuz için değil) bu olaylara göz yumulmaması gerek. neticede "senin özgürlüğün benim özgürlüğümün bittiği yerde başlar"

amacı mizah olan ama eşcinselliğin yerlere vurulduğu pankartlar açıldığında niye tepki gösteriyorsunuz derler adama? bi hetero toplumun içinde "naber lan ibne" diyip gülenlerin arasında da tepki çıkartmayın nasılsa espri yapılıyor.

"lan daha kendi dininizi vatanınızı hadi onu geçtim daha götünüzün deliğini savunamıyorsunuz ne özgürlüğünden bahsediyorsunuz hacı?" derler adama.

hadi buna da saygı
bu pankart sayesinde ötekiliğimize ötekilik katarak yine dışlanmışızdır! ya bu toplumun mizah duygusu yok ya da biz espri yapamıyoruz!
bu yıl 8 nisan'da gelmiş recep...
8 mayıs'ta da şaban gelecekmiş...
2015 onur yürüyüşündeki çılgın slogandır.
geçen seneki onur yürüyüşünde hoşuma giden pankartlardandı. ancak ramazan ayına denk geldiği için hiç hoş karşılanmamıştı... türkiye buna henüz hazır değil bence... zaten nerden saldıracaklarını arayan bir sürü yobaz bu pankartı sosyal medyalara yansıtarak yine eşcinselleri yerden yere vurmuşlardı. türkiye bize alışamayacak ama biz var olmaya devam edeceğiz... gidişat hiç iyi değil bizler için. hani diyorum yavaş yavaş alıştırsak etkinlikler falan ama yoookkk, beyin kıtlığı çeken, ağzı köpüren insanımsılar saldırmak için bekliyorlar. bu yılki yürüyüş herzamankinden renkli geçer umarım
diğer beğendiğim pankart ise: bi seksüelim bi seksüelim sorma. nerden buluyorlar böyle şeyler
çocuk tecavüzlerine,her gün onlarcası ölen askerlere,sokakta aç yatanlara,katledilen kürt sivillere,her gün öldüren kadınlara,hırısızlara,rızkını hakkını çalanlara ses etmeyen müslümanları rahatsız etmiş pankarttır.
bu pankarta üzerinden 1 yıl sonra açılan dava da gösteriyor ki,

(bkz: onur haftası yaklaştıkça artan homofobi propagandası)

bu pankarta lgbti bireylerden de anlamsız tepkiler gelmeye devam ediyor. tarafınızı belli edin de, ona göre yol arkadaşlarımızı doğru seçelim.

((bkz:#291124))
(bkz: dindar eşcinseller rahatsız)
  • /
  • 2