sadece aptallar 8 saat uyur

erdal demirkıran tarafından yazılan kişisel gelişim kitabı. kimse hayatının üçte birini uyuyarak harcamamalı diyor özetle. ben 8 saat uyuduğum için dikkatimi çekmişti okurken uyuya kalmıştım jdfskl 8 saat ideal bence
bu kitabı çukur izleyip, tespih sallayan, her gün nargileye giden arkadaşımın okuduğunu görünce okumaktan vazgeçmiştim. pişman değilim açıkçası. evet, aptallar 8 saat uyur. ne kadar uyuyacağını hesaplayan geri zekalıdır. işin bitince yat, işin varsa kalk amk ne bu kasıntı? ayrıca sensin aptal demek istiyorum yazara. herkesin uyku ihtiyacı farklı. 8 saat uyumuyor ama sanki cern'de araştırma falan yapıyor amk. telefona bakıyosun ya da dizi izliyosun. oh rahatladım. instagram keşfetime düşen -de/-da nasıl yazılır bilmeyen kişisel gelişim sayfalarının da ayrıca amına koyim.
maalesef ki bu aptal kitabı ben de okudum. kitabın bir köşesinde üçgen şeklinde bir oyun hamuru çıkıyordu, yazar burada bir metafor kullanmak istemiş anlaşılan. oyun hamuruyla oynayınca sözde kendi düşüncelerimizi mi ne şekillendiriyoruz falan. saçmalık. insan bazen gerçekten başkalarının aptallığına üzülüyor.

asıl gerçek aptallık, kitaptaki ana karakterin adının “kendyn” olmasıydı. herhalde ana karakteri böyle adlandırınca okuyanların “aa ana karakter benmişim” deyip dikkat kesileceğini umması olmalı.

cidden bazen para verip karşılığında hiçbir şey almayabiliyorsun. kitap bence o kadar aptaldır ki direkt çöpe atmıştım, kitap kumbarası vs gibi bir yere atsan aptallık daha da yayılacak diye düşündüm.

uyuyun abi. uyanık olup bomboş geçecekse zamanınız en azından uyuyun gitsin. sanki az uyuyanlar dünyayı kurtarıyor. hem benim gibi aslan erkekleri biraz fazla uyumalı. hayat böyle daha keyifli.