selahattin demirtaş'ın gözaltına alınması

13 Entry Daha
muhaliflere yönelik sindirme ve yok etme operasyonlarının halkalarından biridir hdp milletvekillerinin tutuklanması.
khkler ile muhalif kesime yönelik tasfiye süreci iyice şiddetlendi. proje okullar kapsamında bir sürü nitelikli ve çoğunluğu eğitim senli olan öğretmenler okullarından kopartılıp başka okullara tabiri caizse sürgün edildiler. kimileri öğretmenlikten atıldılar. suçları sendikal faaliyetlerde bulunmak ve demokratik eylemlere katılmak.
üniversitelerde hocalar aynı şekilde uzaklaştırıldılar.
cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonlar ve yazarların tutuklanması...
şimdi ise hdp'ye yönelik operasyonlar.
ya he, aynen kardeşim aynen. terör operasyonu aynen. taktığınız at gözlüğünüz ile sizlere mutluluklar ancak şu koşullarda mutluluğunuzun uzun süreceğini pek sanmıyorum. çünkü sanıyorsunuz ki o yılan bana dokunmayacak. hep düşmanıma dokunacak. o yüzden bin yıl yaşasın o yılan. ama iş öyle değil işte. farkına vardığınızda iş işten çoktan geçmiş olacak.
faşizm bu, faşizm hedef gözetmez. faşizm için neci olduğunun bir önemi yok. nazi almanyasında nazilerle işbirliği yapanların diğerlerinden tek farkı, "diğer"lerinden daha uzun yaşamalarıydı.
lakin o mutlak sonu engelleyemediler. neticede "diğer"leri ile aynı sonda buluştular; ölüm. az gecikmeli sadece.
şu an açık faşizm koşullarında yaşıyoruz.
birileri ağlarken sen sefanı süremezsin. sanıyorsun ki bu bela hep başkalarını bulur. hep başkalarının annesi,kardeşleri, yakınları ağlar. o işler öyle değil işte.
bertolt brecht'in de dediği gibi; faşizme karşı birleşmeyenler faşizmin zindanlarında buluşurlar.
bu ülkenin ezilenleri olarak, on yıllardır "cenaze evi" bize ait. sokaklarımızın ölüsü eksik olmadı. yasımız da öyle keza.
söz konusu insanlar zindan koşullarına da zindan koşullarında yükselttiği direnç türkülerine alışık.
o koşulları dayanışmamızla alt etmeye alışığız, ki bunla ünlüyüzdür de.

o sarp yokuşları çıkmaya,engelleri aşmaya biz alışığız.siz asıl kendinizi düşünün,işler sarpa sararsa ne yapacağız diye.
4 Entry Daha