seni seviyorum ama ona aşık oldum

"sen güvenli limansın, kahrımı çekersin bunu biliyorum. ama öteki ele avuca sığmıyor hep kaçacak gibi, bu yüzden onun peşindeyim senden de vazgeçemiyorum" demenin alternatif yolu.
bir videoda denk geldim. adam karısına seni seviyorum ama ona aşık oldum dedi. video o kadar gerçekçi ki hayatımızın bir döneminde ya başımıza gelmiş * ya da böyle bir olaya tanık olmuşuzdur. bunun videodaki heteroseksüel bir yapıda olması gerçeği değiştirmiyor.

aldatan insanların sığındığı kelimenin aşk gibi özel bir kavram olması ne acı. acizliğin sadakatsizliğin aşka yaslanıyor oluşu esasen güçsüz bu karakterlerin kendi vicdanlarını rahatlatma aracı.

bir de sana aşıktım ona onunla daha iyi anlaşıyoruz gibi saçma yalanlar var. vicdanla sadakat arasında kalıpta kendini dünyanın en sadık insanı sanan ama daima karşındakinde hata arayan acizler için.

böyle bir durumla karşılaşırsanız yada karşılaşan birini görürseniz tek üzülmesi gereken şeyinin ona harcadığı zaman olduğunu söyleyin. keza böyle bir kafa yapısındaki bir adama bir dakika bile harcanmaz. birinin hayatında durması bile gereksizlik. derhal hayatından çıkarmalı.
bu şey değil mi arada ki aşk bitmiş ama yaşanmışlıklara olan sevgi durduğu için hala ona karsı sevgi hissettiğini düşünmek, çok kötü bir şey insan kendiyle iç savaşa düşüyor, ilişki devam ederse aldatmaya kadar gidiyor.
bir kalpte iki kişi olmaz. yenisi eskisinin yerini çoktan almıştır. yalan. kendini avutmadır bu.